Lyžařské areály mohou dneškem zahájit sezonu

18.12.2020 6:50 | Zprávy
autor: nab

Tuzemská lyžařská střediska mohou dneškem zahájit sezonu. Lyžaři se u vleků a na lanovkách musejí připravit na povinnost mít zakrytá ústa i nos, ve frontách jsou povinné dvoumetrové odstupy. Na horách se není možné pro rekreační účely ubytovat, restauratéři smějí občerstvení prodávat jen přes výdejní okna.

Lyžařské areály mohou dneškem zahájit sezonu
Foto: Skiareál Lipno
Popisek: Skiareál Lipno

Přestože ode dneška v České republice platí přísnější, čtvrtý stupeň protiepidemického systému (PES), sjezdovky mohou být otevřené. Připravena na první lyžaře jsou podle informací ČTK například velká střediska v Krkonoších včetně Špindlerova Mlýna či resortu Černá Hora-Pec. Bude se lyžovat převážně na technickém sněhu, areály zprovozní zatím jen část sjezdovek. Naopak kvůli nepřízni počasí zůstanou minimálně do Vánoc zavřená lyžařská střediska v Pardubickém kraji. Nejdříve se otevřou 26. prosince sjezdovky na Dolní Moravě. Aktuální informace o provozu jednotlivých areálů a množství sněhu lidé najdou na portálu holidayinfo.cz.

Z důvodu pandemie koronaviru platí v zimních střediscích přísná bezpečnostní a hygienická opatření. U vleků a lanovek jsou nařízené vymezené koridory s jednosměrným postupem lyžařů, kteří mezi sebou musejí mít rozestupy minimálně dva metry, s výjimkou členů jedné domácnosti. Rovněž koridory od sebe musejí být minimálně dva metry. Sedačkové lanovky s krytem musejí být zajištěné proti uzavření, u kabin je vládou nařízené po celou dobu provozu otevření okének.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…