Lžete! Od Klause přišla facka novinářům. Důvod: Británie

16.12.2019 8:00

Bývalý vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Václava Klause a nynější ředitel exprezidentova institutu Jiří Weigl se rozepsal o situaci ve Velké Británii, kde minulý týden ve volbách zvítězil současný premiér Boris Johnson. Weiglův komentář přinesl server Neviditelný pes.

Lžete! Od Klause přišla facka novinářům. Důvod: Británie
Foto: Screen: FTV Prima
Popisek: Exprezident Václav Klaus v pořadu Partie.
reklama

„Tři roky od brexitového referenda v Británii u nás šířila mainstreamová média konspirační teorie, že rozhodnutí většiny Britů odejít z EU je výsledkem ruské hybridní války proti Západu, která má podobu šíření různých lží a polopravd (fake news), a rozeštváváním britské veřejnosti. Britové prý byli zmanipulováni, obelháni a oklamáni, jednali bez dostatečného rozmyslu v jakémsi pomatení smyslů, a proto si dnes jejich většina chce toto rozhodnutí zopakovat,“ uvedl svůj komentář Weigl. 

Anketa

Chcete, aby Mikuláš Minář vstoupil do politiky?

4%
96%
hlasovalo: 18218 lidí

Následně podotkl, že čtvrteční volby ukázaly, že problém s fake news, lžemi a manipulací máme my, a to ze strany našich médií. „Drtivá volební podpora pro premiéra Johnsona, jedné z hlavních tváří brexitu, a jeho plánu na rychlý a rozhodný rozchod s EU, jasně ukázala, že Britové si nic rozmýšlet nechtěli a že své původní rozhodnutí potvrdili nebývalou většinou,“ poznamenal Weigl. Dle jeho slov Vladimir Putin ani Rusko žádnou roli v hlasování Britů nehráli. 

„Odchod Velké Británie, po čtvrtku nezpochybnitelný, je obrovským debaklem dosavadní bruselské politiky. Je příznačné, že toto fiasko však žádnou reflexi v unijních strukturách nevyvolalo. Vše se odbylo slovy o fake news, populismu a Rusku a jede se postaru dál. Tentokrát za zničující chimérou uhlíkové neutrality,“ uvedl Weigl.

„EU neschopnou reflexe a zásadní systémové reformy a nás v ní nečeká v budoucnu nic dobrého. Brzy to všichni poznáme na vlastní kůži – uhlíková neutralita nás přijde všechny hodně draho. A propaganda to nevyřeší, jak ukázal případ britských voleb. Pravda vždy nakonec vyjde na povrch,“ uzavřel.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jandové a jiní?” Dalibor Janda ke smrti Jakeše. A Slávek Jandák s dalšími. Nečekané podrobnosti

4:44 „Jandové a jiní?” Dalibor Janda ke smrti Jakeše. A Slávek Jandák s dalšími. Nečekané podrobnosti

ANKETA Co vlastně říci o bývalém generálním tajemníkovi ÚV KSČ Miloši Jakešovi, který před pár dny v…