MF Dnes rozvíjí Babišovu informaci: Tvrdík je zpátky. Zase řádí v ČSSD

11.09.2013 7:41

MF Dnes hned na titulní stránce informuje o jednom „velkém politickém comebacku“. Navrátilcem má v tomto případě být Jaroslav Tvrdík, někdejší ministr a volební manažer strany, který se prý vrací pokaždé, když jde o moc. Deník smíchal dohromady řadu informací z jeho minulosti se zjištěním, že se nedávno dvakrát sešel s některými poslanci ČSSD.

MF Dnes rozvíjí Babišovu informaci: Tvrdík je zpátky. Zase řádí v ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý volební manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík
reklama

MF Dnes připomíná několik dní starou informaci, že přední sociální demokraté Michal Hašek a Jeroným Tejc se měli v pražském hotelu Augustine sejít s prvním místopředsedou Strany práv občanů - zemanovci Martinem Nejedlým. A schůzce měl být kromě ministra zemědělství Miroslava Tomana přítomen i Jaroslav Tvrdík, mnoha bájemi opředený bývalý ministr a později volební manažer ČSSD. Informaci jako první přinesl na svém Twitteru Andrej Babiš, předseda hnutí ANO a též vlastník MF Dnes.

Sociální demokraté vysvětlili, že v hotelu Augustine měli pracovní schůzku pouze první místopředseda strany Hašek s bývalým šéfem poslanecké frakce Tejcem. Neplánovaně a souhrou náhod se u vedlejšího stolu setkal ministr zemědělství Miroslav Toman s Jaroslavem Tvrdíkem, který se v poslední době věnuje obchodům s Čínou, které byly také předmětem jejich schůzky. A první místopředseda SPOZ Nejedlý se měl na místě objevit úplnou náhodou. Rozhodně se prý nejednalo o koordinovanou poradu.   

MF Dnes celou schůzku interpretuje jako „velký návrat“ někdejšího významného zákulisního hráče ČSSD Jaroslava Tvrdíka. Při té příležitosti deník připomíná, že právě před deseti lety někdejší populární ministr obrany nastoupil do čela Českých aerolinií, což prý mělo představovat počátek jejich úpadku. Prostor dostal i tehdy odvolaný ředitel, který uvedl, že „viníků za současný stav je více, ale tím hlavním je určitě Tvrdík“.  

Tvrdíkovo náhlé zjevení je vysvětleno expresivním titulkem „Fantom ČSSD je zpět. Už jde zase o moc“. Tvrdík je podle nich pozoruhodným mužem zákulisí, který se objevuje ve chvíli, kdy se objeví možnost získat politický vliv. V letech 2006 a 2010 byl volebním manažerem ČSSD (MF DNES neopomněla připomenout, že poslední kampaň stála stranu tolik, že ji splácí dodnes).

Jaroslav Tvrdík se podle informací MF Dnes objevil i na nedávném setkání některých poslanců ČSSD, kteří si prý říkají „věrni Zemanovi“. K tíži je mu přičítána kromě několika schůzek s Michalem Haškem (které ani jeden z nich nepopíral) i jeho - vcelku logické - setkání s nástupcem v pozici volebního manažera, místopředsedou strany Milanem Chovancem.

Ze všech těchto informací je MF Dnes, která vždy útočila na "haškovské" křídlo ČSSD, naznačováno, že v zákulisí stojí kromě místopředsedy zemanovců ještě další podivný šíbr. Tvrdík sám však jakýkoliv návrat do české politiky popírá. Je to prý dost obtížné, když při svých obchodních aktivitách tráví většinu času v Číně. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…