Malý černý cikán. Padlo na ČT1. Diváci slaví, ale ne všichni

17.01.2022 13:21 | Ze sítí

Diváci ČT se mohou těšit ještě na čtyři díly seriálu Devadesátky, který zobrazuje kriminální případy z devadesátých let minulého století. Zatím má seriál v drtivé většině pozitivní ohlasy a diváci oceňují autentičnost, ale i hudbu. Menší výtku ovšem má novinářka Apolena Rychlíková. Policisté prý mluví až moc rasisticky. „Myslím, že je to fakt realistický – ale ta přemíra pak působí křečovitě a zbytečně,“ tvrdí. Podle ní se tvůrci snažili ukázat, že teď už by takový jazyk policistům neprošel. „Byla jsem svědkem vraždy, skončila na kriminálce a zažila tam ‚srandu‘, ale cpát to do půlky replik vypadá jako snaha ukázat, že ‚dnes by to říkat nemohli‘ – mohli, říkaj,“ míní novinářka z A2larmu.

Malý černý cikán. Padlo na ČT1. Diváci slaví, ale ne všichni
Foto: Repro ČT
Popisek: Scéna ze seriálu Devadesátky

Velký úspěch slaví seriál Devadesátky, který od 9. ledna běží na ČT a pojednává o kriminální minulosti poslední dekády 20. století a první dekády nezávislosti České republiky. Velmi pozitivně je hodnocen na Česko-slovenské filmové databázi, kde má 83 %.

Chvála na seriál pak přichází i ze sociálních sítí. „Pecka, skvělé retro, skvělý počin, geniální,“ chválí lidé šestidílný seriál, ze kterého byly zatím odvysílány dvě epizody.

Na další díly se těší i novinářka Apolena Rychlíková, která ovšem jednu výtku k seriálu měla. „Co tahalo za uši bylo několik rasistickejch a ‚husťáckejch‘ hlášek policistů – byla jsem svědkem vraždy, skončila na kriminálce a zažila tam ‚srandu‘, ale cpát to do půlky replik vypadá jako snaha ukázat, že ‚dnes by to říkat nemohli‘,“ myslí si novinářka a namítá, že podobné repliky policisté klidně říkat mohou a také dodnes říkají.

Dodává, že kdyby se tento způsob vyjadřování v seriálu vyskytoval v menší míře, tak by jí vůbec nevadil. „Ne, myslím, že je to fakt realistický – ale ta přemíra pak působí křečovitě a zbytečně, občas nějaký věci líp vynikaj, když je jich míň,“ míní.

Rychlíková má zřejmě na mysli například scénu ze začátku druhé epizody, kdy vyšetřovatelé řeší případ vraždy bývalé manželky Ivana Jonáka, Ludviky Jonákové. „Střelec – malý černý cikán,“ ozve se od vrchního vyšetřovatele a stejně tak je podezřelý označen i na tabuli.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Přes držk* a vypráskat je z Ukrajiny!“ Televizní debata se zvrtla. Jurečka nevydržel poslouchat Fialu

23:04 „Přes držk* a vypráskat je z Ukrajiny!“ Televizní debata se zvrtla. Jurečka nevydržel poslouchat Fialu

Česko v krizi. Občané čelí nejrazantnější vlně zdražování. V Superdebatě CNN Prima News o inflaci s …