Marek Wollner se zhrozil: Až do veřejnoprávních médií nastoupí profesionálové z PL...

24.04.2016 6:17

Bývalý sociálnědemokratický ministr zahraničí Jan Kavan si postěžoval, že v debatě na vlnách Českého rozhlasu Plus byl moderátorkou přerušen čtrnáctkrát, zatímco jeho protivník ani jednou. Na sociální síti na to zareagoval redaktor České televize Marek Wollner ostrým výpadem proti Kavanovi.

Marek Wollner se zhrozil: Až do veřejnoprávních médií nastoupí profesionálové z PL...
Foto: Jaroslav Hodík
Popisek: Marek Wollner, dramaturg a moderátor Reportérů ČT

„Kavan si stěžuje, že byl 14x přerušený v nějaké diskusi? To je hrozný, jak tomuhle chlapovi svět furt ubližuje,“ napsal nejprve ironicky a pokračoval výčtem údajných Kavanových prohřešků: „Nejdřív ty svazky StB, ve kterých byl neoprávněně vedený jako spolupracovník Kato, pak zase do něj nabouraly nějaký zaparkovaný auta a policajti mu nevěřili, že líh, který z něj táhne, je francovka, kterým si chudák namazal bolavý krk. Pak se našly nějaký mizerný statisíce v jeho tajném sejfu na ministerstvu zahraničí, jejichž původ nebyl schopen vysvětlit, a jeho pravou ruku, pana Srbu, zašili do vězení za plánování vraždy Sabiny Slonkové. Korupce se Srbovi, taky takovýmu smolaři, nakonec neprokázala.“

Wollner také poukázal na to, že Kavan si měl na prvomájové veselici KSČM na pražském Výstavišti stěžovat, že nevyjde s důchodem, a tak se mu hromadí dluhy. „Samozřejmě jen blázen by mohl čekat, že člověk, který byl 16 let ve vrcholné politice, kde kromě poslance, senátora a ministra zastával taky funkci šéfa Valného shromáždění OSN, si našetří nějaké peníze na důchod, to snad po něm nemůžou chtít ani jeho voliči, kteří částku, již má jako důchod, dostávají jako běžný plat,“ uvedl redaktor veřejnoprávní televize jedovatě.

Blýská se na lepší časy

K samotné podstatě Kavanových stesků na moderátorku veřejnoprávního rozhlasu pak Wollner napsal: „A teď si ho Lucie Vopálenská dovolila přerušovat v nějaké diskusi! Však nejspravedlivější a nejsvobodnější médium v téhle zemi, víte, které (zkratka PL), to správně pochopilo a objektivně zaznamenalo ty stesky čistého a veleváženého Kavana proti zaprodané novinářce veřejnoprávního rádia,“ rýpl si nejen do Kavana, ale evidentně také do serveru ParlamentníListy.cz. „Ale blýská se na lepší časy. Už brzy budou dělat tyhle rozhovory profesionálové z PL a ty Kavana nepřeruší, i kdyby kecal sebevětší pitominy,“ dodal Wollner.

Debatou, na jejíž vedení ze strany moderátorky Lucie Vopálenské si Kavan stěžoval, byl pořad Pro a proti vysílaný na Českém rozhlasu Plus. Během téměř půlhodinové debaty na téma antiizraelismus a antisemitismus v Evropě byl Jan Kavan podle svých slov moderátorkou přerušen celkem čtrnáctkrát, jeho oponent Leo Pavlát z pražského židovského muzea ani jednou.

Celý text Marka Wollnera na jeho facebookovém profilu:

Kavan si stěžuje, že byl 14x přerušený v nějaké diskusi? To je hrozný, jak tomuhle chlapovi svět furt ubližuje. Nejdřív ty svazky StB, ve kterých byl neoprávněně vedený jako spolupracovník Kato, pak zas do něj nabouraly nějaký zaparkovaný auta a policajti mu nevěřili, že líh, který z něj táhne, je francovka, kterým si chudák namazal bolavý krk. Pak se našly nějaký mizerný statisíce v jeho tajném sejfu na ministerstvu zahraničí, jejichž původ nebyl schopen vysvětlit a jeho pravou ruku, pana Srbu, zašili do vězení za plánování vraždy Sabiny Slonkové. Korupce se Srbovi, taky takovýmu smolaři, nakonec neprokázala.

Kavan, tento sociální demokrat tělem i duší, si na prvomájové veselici KSČM na pražském Výstavišti naposledy stěžoval, že nevyjde s důchodem, hromadí se mu dluhy. Samozřejmě jen blázen by mohl čekat, že člověk, který byl 16 let ve vrcholné politice, kde kromě poslance, senátora a ministra zastával taky funkci šéfa Valného shromáždění OSN, si našetří nějaké peníze na důchod, to snad po něm nemůžou chtít ani jeho voliči, kteří částku, co má jako důchod, dostávají jako běžný plat.

To zdaleka není kompletní výčet těch křivd, které ho provází životem. A teď si ho Lucie Vopálenská dovolila přerušovat v nějaké diskusi! Však nejspravedlivější a nejsvobodnější médium v téhle zemi, víte které (zkratka PL), to správně pochopilo a objektivně zaznamenalo ty stesky čistého a veleváženého Kavana proti zaprodané novinářce veřejnoprávního rádia. Ale blýská se na lepší časy. Už brzy budou dělat tyhle rozhovory profesionálové z PL a ty Kavana nepřeruší, i kdyby kecal sebevětší pitominy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebude na jídlo. A pak už se nebude zvonit klíči... Petr Robejšek vydal drsné varování politikům

12:31 Nebude na jídlo. A pak už se nebude zvonit klíči... Petr Robejšek vydal drsné varování politikům

Politolog Petr Robejšek se v komentáři pro deník MF Dnes zamyslel nad tím, proč zemřela levicová pol…