Markéta Šichtařová navržena na prezidentku

6. 11. 2017 8:48

Ekonom Vladimír Pikora se na svém Facebooku pochlubil dopisem, který dostala jeho žena, ekonomka Markéta Šichtařová od organizací Fórum 50 % a České ženské lobby. Ty ji informovaly, že byla veřejností navržena jako vhodná kandidátka na první prezidentku České republiky.

Markéta Šichtařová navržena na prezidentku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová

„Jako manžel na to říkám, že to snad spadli z višně. To jako, že matka pěti dětí, kde nejmenšímu je 8 měsíců a nejstaršímu 11 let, si odskočí od rodiny dělat kariéru? Řeči o tom, jak se stará otec, může mít jen někdo, kdo neví, že naše dcera se kojila do pěti a teď se současně kojí oba nejmenší kluci. Zkrátka Markéta mateřství bere na 100 %. Sorry, feministky, fakt kojit neumím. A kdybych uměl, tak o ten nejlepší věk dětí Markétu nepřipravím,“ sdělil Pikora ve své reakci.

Politika je podle jeho názoru velmi psychicky těžká a časově náročná práce. ‚To nelze dělat jako ‚vedlák‘. Na Markétině místě bych poděkoval s tím, že profesionální politika nelze skloubit s rodinou, aniž by tím rodina netrpěla. A jelikož je u normální ženy rodina na prvním místě, může o politice uvažovat až tehdy, až nebude nejmenší dítě potřebovat maminku,“ poznamenal.

„Na druhou stranu byla by to pro mě celkem sranda. Klasický politik si totiž v šedesáti pořídí mladou ženu jako ozdobu. Určitě ji nemůže uspokojovat po všech stránkách. A tak si představte, jak třeba přijede na státní návštěvu D. Trump, celý den někde jedná s mou ženou a svou mladou ženu přenechá mně, abych se jí pár hodin věnoval. No, a kdyby zase přijela třeba Angela, zašel bych se starým Merkelem na panáka. To není špatná představa…“ dodal s úsměvem. Podle něj, jak píše závěrem, je to krásný život. „Ale až budou děti velké,“ uzavřel.

Celý příspěvek Vladimíra Pikory:

Tento týden dostala má žena dopis, který začíná slovy:

„Vážená paní Šichtařová, ráda bych Vás jménem organizací Fórum 50 % a České ženské lobby informovala, že jste byla veřejností navržena jako vhodná kandidátka na první prezidentku České republiky. …“

Jako manžel na to říkám, že to snad spadli z višně. To jako že matka pěti dětí, kde nejmenšímu je 8 měsíců a nejstaršímu 11 let, si odskočí od rodiny dělat kariéru? Řeči o tom, jak se stará otec, může mít jen někdo, kdo neví, že naše dcera se kojila do pěti a teď se současně kojí oba nejmenší kluci. Zkrátka Markéta mateřství bere na 100 %. Sorry, feministky, fakt kojit neumím. A kdybych uměl, tak o ten nejlepší věk dětí Markétu nepřipravím.

Politika je podle mě velmi psychicky těžká a časově náročná práce. To nelze dělat jako „vedlák“. Na Markétině místě bych poděkoval s tím, že profesionální politika nelze skloubit s rodinou, aniž by tím rodina netrpěla. A jelikož je u normální ženy rodina na prvním místě, může o politice uvažovat až tehdy, až nebude nejmenší dítě potřebovat maminku.

Na druhou stranu byla by to pro mě celkem sranda. Klasický politik si totiž v šedesáti pořídí mladou ženu jako ozdobu. Určitě ji nemůže uspokojovat po všech stránkách. A tak si představte, jak třeba přijede na státní návštěvu D. Trump, celý den někde jedná s mou ženou a svou mladou ženu přenechá mně, abych se jí pár hodin věnoval. No, a kdyby zase přijela třeba Angela, zašel bych se starým Merkelem na panáka. To není špatná představa…

Takže když nad tím tak přemýšlím, je to krásný život, ale až budou děti velké.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Eurošprcka a Dublin IV: Kalouskova věta o Czexitu vyvolala vážnou reakci

20:16 Eurošprcka a Dublin IV: Kalouskova věta o Czexitu vyvolala vážnou reakci

Po opuštění EU bychom v případě, že zůstaneme na evropském společném trhu, museli stejně dodržovat e…