Máte smůlu, elitáři, jásá Petr Hampl. Lidé už se prý přestávají stydět za své "buranství" a zdravý rozum

20.06.2015 15:08

Buranství rozkvétá, lidé se za ně přestávají stydět, pochvaluje si sociolog Petr Hampl, který prohlašuje, že se v poslední době pokoušel o to, aby se za ně lidé opravdu nestyděli, aby říkali své názory, a to bez ohledu na to, co slýchají od elitářů typu Miroslava Kalouska (TOP 09).

Máte smůlu, elitáři, jásá Petr Hampl. Lidé už se prý přestávají stydět za své "buranství" a zdravý rozum
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sociolog Petr Hampl

Sociolog Petr Hampl se před časem rozepsal o tom, kdo je to vlastně buran. „Slovníková definice říká, že buran je ‚hrubián, neotesanec, křupan, neomalenec‘. Jinými slovy, je to člověk, který se nedopustil ničeho špatného. Možná je chytrý, možná pracovitý, možná pomohl spoustě lidí, ale nezná módní předpisy, neumí používat zvláštní příbor na šneky, neumí odlišit hedvábnou kravatu od polyesterové, nerozezná víno za stokorunu od vína, jehož lahev stojí víc než jeho roční plat,“ napsal.

Původní text Petra Hampla ZDE.

Pojem „buran“ používají elitářští politici typu Miroslava Kalouska (TOP 09), aby odlišili skupinu, která pracuje, od té, na niž je pracováno. Druhá si užívá luxus, na který pracuje ta první. Podle toho, jak buranství vykládá Hampl, vůbec není špatné být buranem. A na sociální síti si dnes Petr Hampl pochvaloval, že jeho pohled na svět sdílí čím dál tím víc lidí. Slovo elita se stává urážkou. Teď by bylo ještě dobré, aby se tento trend přetavil v boj za přímou demokracii.

Nový komentář Petra Hampla ZDE

Slovo ‚elita‘ se používá jako urážka, lidé se přestávají stydět za své ‚buranství‘ (i když tomu tak neříkají, prostě příslušnost k nižším třídám), spontánně vzniká několik skupin na způsob domobrany...“ píše Hampl na sociální síti Facebook.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvořákovy podivné kroky. Lipovská přitvrdila. Co zatím nezaznělo

14:42 Dvořákovy podivné kroky. Lipovská přitvrdila. Co zatím nezaznělo

Trestní oznámení na Petra Dvořáka, Jaromíra Soukupa a další. Podezření z milionových podvodů. Členka…