Matteo Salvini: Macron moc pije. Příští rok může nastat zlom

19.07.2018 10:00 | Zprávy

Bruselský server Politico si všímá podobných cílů francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a šéfa Ligy severu a italského ministra vnitra Salviniho, kteří chtějí reformovat Evropskou unii. Oba k tomu však používají jiné prostředky a představují si výslednou změnu naprosto odlišným způsobem.

Matteo Salvini: Macron moc pije. Příští rok může nastat zlom
Foto: Repro Youtube
Popisek: Matteo Salvini

„Pokud jde o srovnání Macrona a Salviniho, rozdíly mezi jejich viděním světa a politiky jsou obrovské. Jediné, na čem se shodují, je úsilí obou překreslit politickou mapu Evropy a ovlivnit razantním způsobem výsledek voleb do Evropského parlamentu v příštím roce,“ píše Politico s tím, že zatímco Salvini je považován za představitele populismu, Macron sám sebe označuje za největšího odpůrce populismu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pro

Obrana

Nejsem pro, aby ministerstvo obrany mělo SPD. Ani aby byl třeba Turek ministr čehokoliv. Ale není teď jediná šance, jak tomu zabránit, dohodnout se s ANO? Dřív jste s ním už přeci vládli, tak proč ne znovu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zážitek za 560 Kč. Cizinci se divili, co si Češi dají líbit

19:29 Zážitek za 560 Kč. Cizinci se divili, co si Češi dají líbit

Grilovaný celer za 560 korun, švestkové knedlíky za 285 korun, grilovaná klobása za 245 korun. I tak…