Matteo Salvini chystá velkou věc: Sezval vlastenecké strany z EU

04.04.2019 11:00

Italský ministr vnitra Matteo Salvini prý plánuje stvořit velkou alianci protiimigračních stran ještě před Evropskými volbami, informuje britský Guardian. K setkání má dojít příští pondělí a podle italských médií mají být pozvány politické strany až z dvaceti zemí Unie. Salvini se prý staví do čela euroskeptických sil.

Matteo Salvini chystá velkou věc: Sezval vlastenecké strany z EU
Foto: Repro Youtube
Popisek: Heinz-Christian Strache a Matteo Salvini

Salvini podle Guardianu plánuje setkání protiimigračních stran. Mělo by k němu dojít příští týden v pondělí v Miláně. Podle Guardianu to znamená, že Salvini se staví do čela euroskeptických sil; ovšem zda dojde k vytvoření nějaké oficiálně vyhlášené koalice, je podle Guardianu otázka, vzhledem k tomu, že se strany liší v programových bodech a síť spojenectví po celé Evropě je spletitá.

Anketa

Chcete, aby Václav Klaus ml. šel do sněmovních voleb s vlastní politickou stranou?

92%
8%
hlasovalo: 15713 lidí

Jako země, kde jsou „pravicoví populisté“ u moci, označuje Guardian Itálii, Maďarsko, Rakousko a Polsko; a ve Francii a v Nizozemí mají silnou podporu. Podle průzkumů získají tyto strany v květnových volbách na síle, ale nepředpokládá se, že by získaly většinu. Guardian také uklidňuje své čtenáře, že analytici předpokládají, že pro tyto strany bude těžké utvořit sjednocenou frontu.

Podle italských médií jsou pozvány politické subjekty až z 20 zemí Unie. Mluvčí italské Ligy k tomu dodal, že zatím informace poskytovat nebude. Dle Guardianu Salvini minulý týden uvedl, že ho spolupracovníci z ostatních zemí vyzývají, aby spolupráci inicioval. Ostatní strany prý musí hledat partnery v zahraničí, ale Itálie je klíčová vzhledem k tomu, že Liga je hlavní vládnoucí strana, uvedl italský vicepremiér. Salviniho poslední úspěch byl zisk regionu Basilicata na jihu Itálie, kde dle Guardianu po 24 let vládla levice. Salvini už na hledání partnerů pracoval, v lednu vycestoval do Polska, aby se setkal s Jaroslawem Kaczyńskim z Práva a spravedlnosti, a mluvili o novém „evropském jaru“, které by mohlo skoncovat s francouzsko-německou nadvládou nad kontinentem.

Dle Guardianu vítá tuto ideu Marine Le Penová, která na předvolebních plakátech vystupuje po boku Salviniho se sloganem „Naše myšlenky získávají na síle“. Le Penová se podle mluvčího setkání nezúčastní, ale zda bude její Národní shromáždění reprezentováno jinak, neuvedla. Neočekává se ani účast Viktora Orbána, protože to by znamenalo definitivní odchod z frakce EPP, ve které je ovšem Fidész suspendován.

Guardian zmiňuje, že k podobnému setkání už došlo ve Francii na pozvání Le Penové, kde se zúčastnili nizozemský politik Geert Wilders a „český nacionalista“ Tomio Okamura. Kdo zatím potvrdil, že se setkání zúčastní, je německá AfD.

Fotogalerie: - Klaus proti imigraci

Bývalý prezident Václav Klaus představuje Petici p...
Václav Klaus na knižním veletrhu
Setkání v Lysé nad Labem
Bývalý prezident Václav Klaus besedoval s veřejnos...
Na setkání s exprezidentem Václavem Klausem
Václav Klaus představil petici Proti imigraci

Celý článek ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kemr“ do tváře. Jsi fašista! Strkanice, Milion chvilek, urážky. Na akci klimaaktivistů dorazilo i několik odpůrců. Takhle dopadli

12:01 „Kemr“ do tváře. Jsi fašista! Strkanice, Milion chvilek, urážky. Na akci klimaaktivistů dorazilo i několik odpůrců. Takhle dopadli

„Jste fašista!“ spustil účastník akce Fridays for Future, s plackou Milion chvilek pro demokracii, n…