Mečl začal s čistkami mezi podřízenými. Kvůli Mostecké uhelné

29.11.2011 8:58

Vrchní státní zástupce v Praze Stanislav Mečl dostal analýzu toho, zda jeho úřad pochybil v případě Mostecké uhelné. A spustil čistku. Odporoučet se muselo už několik podřízených, kteří měli případ na starosti.

Mečl začal s čistkami mezi podřízenými. Kvůli Mostecké uhelné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Okraj uhelné pánve
reklama

Mezi prvními musela své křeslo opustit ředitelka odboru závažné hospodářské trestné činnosti Marcela Kratochvílová. Vyšetřování Mostecké uhelné a komunikace se švýcarskými úřady totiž spadaly právě pod ni. "Nese svůj díl odpovědnosti za průběh vyřizování právní pomoci," vysvětlil Mečl Hospodářským novinám. "Postup měl být mnohem pružnější a efektivnější."

Mečl už odvolal také zástupce Kratochvílové Ladislava Letku. Rovněž kvůli laxnímu průběhu vyřizování právní pomoci se švýcarskou stranou, která Česko rok a půl urgovala, aby s připojilo do trestního řízení jako poškozený. Spis ale přes rok ležel právě na Vrchním státním zastupitelství v Praze.

Kratochvílovou vystřídá ve funkci Soňa Bělohlávková. Vedoucího trestního odboru Vladimíra Josefyho, s nímž rovněž nebyl Mečl spokojen, zase střídá Petra Pavlánová.

Dočasně neznamená nic nedělat

Mečl byl přitom do úřadu dosazen pouze dočasně. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman při jeho jmenování zdůraznil, že Mečl úřad povede pouze do doby, než se rozhodne o žalobě Vlastimila Rampuly, který se proti svému odvolání z funkce brání.

"Byl jsem sice jmenován dočasně, ale úkolem, se kterým jsem přišel, bylo ten úřad rozhýbat a zahájit změny k lepšímu," hájí se Mečl. Za Rampuly totiž bylo vrchní státní zastupitelství hojně kritizováno, že se mu nepodařilo vyřešit žádný ze závažných korupčních kauz.

Čtěte:

Šéf protikorupční policie: Mosteckou uhelnou vyřeším. I Grossův byt

Za Mosteckou uhelnou může i Benešová, tvrdí Nečas. ČSSD se brání

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stydíme se. Promiňte.” Policisté u hospod otáčí. A hospodský: Varuji! Od pondělka…

4:43 „Stydíme se. Promiňte.” Policisté u hospod otáčí. A hospodský: Varuji! Od pondělka…

Češi začínají po mnoha měsících tvrdých zákazů znovu normálně žít, a přestože zahrádky oficiálně otv…