Menšinová vláda ANO a ČSSD dnes například probere ochranu rodiny a pravděpodobně i rezignaci ministryně Malé

10.07.2018 6:45

Před středeční žádostí o důvěru ve Sněmovně se dnes ministři menšinového kabinetu ANO a ČSSD sejdou na druhé řádné schůzi. Očekává se, že vedle tradiční agendy by mohli mluvit o situaci po rezignaci ministryně spravedlnosti Taťány Malé, která se vzdává funkce po kritice kvůli možnému plagiátorství v diplomových pracích. Premiér a šéf ANO Andrej Babiš předpokládá, že nyní požádá prezidenta Miloše Zemana, aby ho dočasně pověřil řízením Ministerstva spravedlnosti.

Menšinová vláda ANO a ČSSD dnes například probere ochranu rodiny a pravděpodobně i rezignaci ministryně Malé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš

Kabinet má na programu mimo jiné posouzení třech poslaneckých iniciativ, včetně diskutovaných změn postoje státu k homosexuálním svazkům.

Ústavní ochranu manželství jako svazku muže a ženy, jak ji navrhuje skupina poslanců v čele se zákonodárci KDU-ČSL, kabinet ANO a ČSSD zřejmě nepodpoří, napsala ČTK. K předloze, která doplňuje listinu práv a svobod, by měl kabinet dát podle podkladů pro schůzi záporné stanovisko. K důvodům pak bude patřit podpora novely jiné skupiny poslanců, která chce otevřít institut manželství i pro lidi stejného pohlaví.

K návrhu poslanců vládního hnutí ANO a opoziční ODS, kteří společně navrhují, aby velkoobchody nespadaly do zákona o omezení prodejní doby, zaujme vláda zřejmě neutrální postoj. Za nekoncepční výjimku pak zřejmě označí navrhované vynětí části škol z povinnosti zveřejňovat smlouvy v internetovém registru.

Ministři vyslechnou také několik výročních zpráv, mezi nimi například informaci o odposleších, které při své práci loni použila Generální inspekce bezpečnostních sborů, či o dohledu nad finančním trhem. Hovořit budou ministři i o plánovaném přesunu vlakového nádraží v Brně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…