Merkelová vždycky bude nesrovnatelně lepší volba než Putin, vzkazují od Pavla Šafra

14. 1. 2016 9:48

Johana Hovorková se na serveru SvobodnéFórum.cz zamýšlí nad tím, zda opravdu chceme od Německa k Putinovi.

Merkelová vždycky bude nesrovnatelně lepší volba než Putin, vzkazují od Pavla Šafra
Foto: kremlin.ru, tan
Popisek: Vladimir Vladimirovič Putin, prezident Ruské federace

„Je to v posledních dnech a týdnech takový folklór. Nadávání na kancléřku Angelu Merkelovou, na Německo, případně na Evropskou unii. Mnoho lidí se tváří, jako bychom okolní země nepotřebovali, jako by existoval jiný způsob, jak bychom se mohli orientovat na Západ. A samozřejmě jsou tu ti, kteří by se o mnoho raději orientovali na Východ,“ poznamenává úvodem Hovorková. 

Podle ní není možné, aby Česko fungovalo bez úzkých vztahů s ostatními státy. „Naše ekonomika z velké části stojí právě na propojení s Německem a přes veškeré slovanství nás s našimi největšími sousedy nepojí jenom finanční vazby. Německý stát má zároveň nejsilnější ekonomiku z celé Evropy a kancléřka Merkelová je poměrně pochopitelně vnímána jako evropský lídr. Ať říkáme cokoli, my Německo potřebujeme,“ podotýká.

Samozřejmě, že dle jejího názoru můžeme německou kancléřku Angelu Merkelovou kritizovat, například za podporu hyperkorektnosti, ale zároveň se tato první žena Německa chová jako silný státník. 

Původní text ZDE.

„Pokud existuje stát, který krizi může zvládnout, je to právě náš západní soused. Opravdu se od něj odvrátíme jen proto, že se některým z nás nelíbí politika, která ještě navíc nemá pro Českou republiku žádné následky?“ klade otázku Hovorková. Podle ní to můžeme udělat. „S otevřenou náručí tu totiž čeká Vladimir Putin, který se vezme za ruku s Milošem Zemanem a Andrejem Babišem, a směr, který jsme nabrali před pětadvaceti lety, se zase obrátí. Opravdu tohle chceme jen proto, že máme strach z uprchlické krize?“ varuje s otázkou Hovorková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Horší než za totality. Ona znechucuje slušné občany.“ Šéf bytového družstva ze severu promlouvá, co kvůli "cikánům" předvedla ombudsmanka Šabatová

4:43 „Horší než za totality. Ona znechucuje slušné občany.“ Šéf bytového družstva ze severu promlouvá, co kvůli "cikánům" předvedla ombudsmanka Šabatová

Psát o menšině jako o parazitech bez základní školy, kteří od třinácti rodí děti, je nedůstojné. Ste…