Merkelovou nepustili na WC. Babiš ukázal, co zdědil a napravil

16.12.2021 12:32 | Ze sítí

V novém videu se odcházející premiér Andrej Babiš pochlubil tím, co všechno za jeho premiérování dokázal Úřad vlády ČR. „Když jsme sem přišli, tak naši předchůdci nám akorát nechali flipchart, kde se někdo učil anglicky,“ rýpl si Babiš do Bohuslava Sobotky. A jeho ředitelka úřadu pak vyprávěla, jak před rekonstrukcí nikdo nechtěl pustit německou kancléřku Merkelovou na záchod, protože se styděli za to, jak vypadají. „Já neumím dobře mluvit, ale když jsem šel do politiky, tak jsem si přece jenom řekl, že bychom za sebou mohli něco zanechat,“ zaznělo od Babiše spolu s ukázkami, co všechno se povedlo.

Merkelovou nepustili na WC. Babiš ukázal, co zdědil a napravil
Foto: Repro Facebook
Popisek: Premiér Babiš s ředitelkou Úřadu vlády ČR

Anketa

Bude válka mezi Ruskem a Ukrajinou?

20%
76%
hlasovalo: 17144 lidí
Andrej Babiš se pomalu loučí s funkcí premiéra. Dnes zveřejnil video, ve kterém ukazuje, co se za jeho panování změnilo na Úřadu vlády. „Když jsme sem přišli, tak naši předchůdci nám akorát nechali flipchart, kde se někdo učil anglicky,“ rýpnul si Babiš do Bohuslava Sobotky. Jedním z plánů při rekonstrukci například bylo, že by se do zahrady Strakovy akademie mohla podívat veřejnost a to jeden víkend v měsíci. Rekonstrukce zahrady Strakovy akademie prý ležela v šuplíku od roku 2008.

Kromě toho rekonstrukcí prošla také jídelna, předtím v havarijním stavu. „Když Angela Merkelová byla před lety na Úřadu vlády, tak protokol ji nepustil na sociální zázemí (záchody – pozn. red.). Vedli ji až nahoru. Protože se za to styděli,“ poznamenala ředitelka Úřadu vlády Tünde Bartha. Rekonstrukcí také před českým předsednictvím projde zasedací sál, tiskový sál, zázemí pro novináře.

Co zbylo po minulém vedení Úřadu vlády ČR

„Občané vnímají politiky podle toho, jak hezky mluví. No, někteří v té naší politice mluví už třicet let. Sice za sebou nenechali nic, nepostavili ani psí boudu, ale hezky mluví. Já neumím dobře mluvit, ale když jsem šel do politiky, tak jsem si přece jenom řekl, že bychom za sebou mohli něco zanechat,“ rýpl si do svých protivníků Babiš a pochlubil se projektem rekonstrukce Národního muzea, kde děkoval hlavně řediteli Národního muzea Michalu Lukešovi. „Já si myslím, pane prezidente, že si pan Lukeš zaslouží příští rok státní vyznamenání,“ navrhoval Miloši Zemanovi. „Státní opera. Skvělá. Invalidovna. Císařské lázně. A i ta věznice v Uherském Hradišti, která bude jednou protitotalitní muzeum, tak i to je naše dílo,“ připsal si zásluhy. A doufal, že nastupující vláda tyto projekty dokončí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Legální migrace je nezbytná. Půl milionu IT odborníků Evropa potřebuje. Toto hustí v Bruselu úředníci do poslanců

6:31 Legální migrace je nezbytná. Půl milionu IT odborníků Evropa potřebuje. Toto hustí v Bruselu úředníci do poslanců

„Evropa bude potřebovat jen v následujícím desetiletí půl milionu IT odborníků, které nebude mít, po…