Metnar dnes oznámí výsledek kontroly zakázky na pasivní radary

30.01.2020 8:11 | Zprávy
autor: mp

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) dnes oznámí výsledek kontroly nákupu pasivních radarů Věra NG. Za dva komplety ministerstvo obrany podle nedávno uzavřené smlouvy zaplatí asi 1,5 miliardy korun včetně DPH. Podle kritiků je cena příliš vysoká, ministerstvo zakázku hájí, napsala ČTK.

Metnar dnes oznámí výsledek kontroly zakázky na pasivní radary
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Metnar

Obrana chce od české firmy ERA pořídit dva komplety pasivních sledovacích systémů DPET, jejichž základem jsou radiolokátory Věra NG. Když před rokem úřad informaci o zakázce předkládal vládě, uváděl jako předpokládanou cenu 780 milionů korun. Podle Metnara tato částka vycházela ze starého marketingového průzkumu a neodpovídala reálné ceně. Výslednou hodnotu zakázky podle něj ověřil nezávislý znalecký posudek. Nákup ale nechal prověřit v interním šetření, jehož výsledek by měl dnes na tiskové konferenci zveřejnit. Setkání s novináři se zúčastní i náčelník generálního štábu Aleš Opata.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co se stalo, že jste otočili?

A navrhli nové jméno na ministra životního prostředí? Podle mě je to dobře, jen mě ta vaše otočka překvapila a říkám si, co za ní je?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Peníze od parazitů dostat k lidem“. O kolik teď vládními škrty neziskovky přijdou?

4:35 „Peníze od parazitů dostat k lidem“. O kolik teď vládními škrty neziskovky přijdou?

Babišova vláda si chce došlápnout na politické neziskovky. V rámci rozvojové spolupráce platili daňo…