Metnar jednal v Maďarsku o spolupráci armád a o cvičení

21.06.2019 23:20 | Zprávy
autor: čtk

Ministři obrany ČR a Maďarska Lubomír Metnar a Tibor Benkö se dnes v Budapešti podle MTI dohodli na společném výcviku a cvičeních. Jednali o cvičení COPSEC 2019, které se uskuteční v Maďarsku se zaměřením na ochranu vnějších hranic a kterého se hodlá zúčastnit 15 zemí. Česká armáda hodlá podle twitteru Ministerstva obrany na toto cvičení vyslat 50 vojáků a 20 kusů techniky.

Metnar jednal v Maďarsku o spolupráci armád a o cvičení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Metnar, ministr obrany

Obě země se podle ministrů shodují v názoru, jaké změny jsou potřebné v Evropě, pokud jde o výzvy, rizika a hrozby, jakož i obecné vnímání bezpečnosti veřejností. Diskutovali také o hrozbách pocházejících z východu a jihu, jak je identifikuje NATO. Maďarsko chce, aby střední Evropa přispívala ke zvětšení bezpečnosti, uvedl Benkö.

Jednání se týkala také maďarského zapojení do středoevropského bojového uskupení a do speciálních sil v regionu. Oba ministři jednali i o tom, na jaké oblasti by se měl zaměřit rozvoj ozbrojených sil.

Benkö připomněl, že Maďarsko koupilo u České republiky licence na palné zbraně a také na výcvikové zařízení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Baxa byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel kope nožičkou, rozjel se Okamura. Pak přišel Vystrčil

21:00 Pavel kope nožičkou, rozjel se Okamura. Pak přišel Vystrčil

Summit parlamentů NATO v Istanbulu skončil na letišti brífinky Tomio Okamury a Miloše Vystrčila. Ačk…