Mezi migranty jsou i somálští piráti, informoval europoslanec Zdechovský

27.08.2016 21:11

Z PROFILŮ Jsou mezi migranty i somálští piráti? Kolik muslimů musí ČR přijmout? Na tyto i řadu dalších otázek odpovídal v poslední době na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz europoslanec Tomáš Zdechovský.

Mezi migranty jsou i somálští piráti, informoval europoslanec Zdechovský
Foto: Archiv TZ
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

„Jsou mezi migranty i somálští piráti? Připustíte, že tam mohou být?“ zajímalo jednoho ze čtenářů.

Zdechovský připustil, že mezi migranty opravdu somálští piráti jsou. „Už v roce 2013 byl poznán v Nizozemí jeden ze žadatelů o azyl, který se dříve živil jako pirát,“ odpověděl Zdechovský.

  • Celé znění otázek a odpovědí najdete ZDE

Musel byste se zeptat Erdogana

František Černoch se ptá, proč jsme byli taháni za nos v tom smyslu, že Turecko s IS nespolupracuje, když víme již půl roku, že tomu tak bylo. „Popravdě nevím. To, že Turecko je hlavní obchodní partner IS, je dostatečně známé... asi byste se musel na to zeptat přímo Erdogana a jeho syna. Ti dva znají odpověď podobně jako USA a Rusko, kteří to tolerují,“ reagoval Zdechovský.

Pobřežní stráž význam mít bude

Stejný čtenář poukázal na to, že evropská pohraniční stráž bude čítat pouhých 1500 lidí. „Bude to zpráva pro uprchlíky: Podívejte, máme jen 1500 pohraničníků! To znamená, že na politice EU se nic nemění, nejde o nic, co by mělo zabezpečit důkladné kontroly migrantů,“ posteskl si František Černoch. „Pobřežní stráž určitě mít význam bude a navíc o ochranu hranic se starají také a především samotné členské státy,“ nesouhlasil se čtenářem Zdechovský.

ČR by měla přijmout 3091 migrantů

Jiný čtenář chtěl vědět, kolik muslimů bude přiděleno naší republice. „Předpokládám, že máte na mysli přerozdělení migrantů na základě kvót. Počet určený k relokaci pro ČR je 3091. Jak ale určitě víte, přerozdělování opravdu nefunguje a opravdu nikde nebylo napsáno, kolik z nich má být muslimů. Otázka, s kolika muslimy se počítá, tak nedává žádný smysl, protože to nikdo nemůže vědět,“ odpověděl europoslanec.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Upřímně všem moc děkuji za podporu! Jedeme dále!
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

19:46 Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny pustil r…