Michal Hašek uctil padlé s Nočními vlky. A známému aktivistovi to způsobilo krušnou noc. Takové zoufalství, takový vztek...

04.05.2016 6:45

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) se sešel s motorkáři ruského klubu Noční vlci, kteří při cestě z Ruska zastavili i v Brně. Za své setkání, s nímž se pochlubil na facebookovém profilu, dostal ještě v noci vyhubováno od aktivisty Jana Vrobela. A ten měl podle počtu svých příspěvků skutečně kvůli Haškovi krušnou noc.

Michal Hašek uctil padlé s Nočními vlky. A známému aktivistovi to způsobilo krušnou noc. Takové zoufalství, takový vztek...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

Anketa

Která osobnost brojící proti imigraci je pro vás nejdůvěryhodnější?

hlasovalo: 20540 lidí

"Dnes večer vzdali v Brně na ústředním hřbitově hold vojákům Rudé armády padlým při osvobození Brna a jižní Moravy ruští, čeští i slovenští motorkáři. Vše proběhlo klidně, důstojně a bez jakýchkoliv problémů," napsal si krátce před půlnocí na Facebook Hašek. Podle jeho slov to byl pro něj silný zážitek, především to, že se mohl společně poklonit památce padlých s ruským generálním konzulem Budajevem. "Jsem zvědav, co se zítra dozvím z českých médií," napsal Hašek.

"Pane hejtmane, jste na blití. Ono by bylo fajn moci to říct slušnými slovy, ale vy byste ani nepochopil, že jste něco provedl," napsal následně aktivista Jan Vrobel

O návštěvě Nočních vlků v Brně referovaly i ParlamentníListy.cz. Čtěte a prohlížejte fotky ZDE

Haškovo přivítání Nočních vlků jej však asi skutečně rozlítilo. Statusů o skupině totiž v průběhu noci přibývalo. "Nenapadlo vás někdy se stydět, vy slizkej lháři a kamaráde teroristů a vrahů? Co si to vůbec dovolujete? Víte vůbec, s kým se to fotíte? Máte opravdu emoční inteligenci houpacího koně?" pokračoval Vrobel. 

Anketa

Vadí vám Noční vlci?

7%
93%
hlasovalo: 29145 lidí

"Já už chápu, proč tam mezi vás, do té žumpy, nikdo nechce, do tejdne by byl v kriminále za ublížení na zdraví. Jen nahlédnout pod pokličku toho, co jste vy a vám podobní, Škromach, Chovanec, Zeman, ve skutečnosti zač, na tu hromadu tupé hlouposti, nevzdělanosti a prospěchářství, je zážitek, že by člověk potřeboval opláchnout duši savem," dodal.

"Nejde o to, že to jsou Rusové. Nemám nic než sympatie pro lidi, kteří nejsou nadšeni v režimu, ve kterém žijí, ale co je to za svět, v němž je normální, aby část společnosti brala jiné podíl na moci?" ptá se zklamaně Vrobel. 

"Tady je zažraná rudá neúcta k lidskému životu, k lidské důstojnosti a svobodě, tady byla provedena duchovní a kulturní genocida, a proto žijeme v tom, že je normální opovrhovat slabšími a lísat se k silnějším, proto nemáme hodnoty, jen zájmy, proto jsme ztělesněním slabosti a úpadku, spálená země, Česká republika," dodal.

Vrobel sdílel také fotografii, kde je Hašek se skupinou. "Co dělá hejtman Jihomoravskýho kraje Michal Hašek? Fotí se s putinovským gangem známým svým nacionalismem, jehož členové bojovali na straně ruských okupantů na Donbasu. Nyní je máme v ČR. Tohle jsou lidi, jehož členům bojujícím na straně ruských okupantů má tento stát odepřít vstup na naše teritorium, a pokud jej překročí, má je okamžitě vyhostit. Ne Igora Ševcova. Tyhle lidi. Skutečný vrahy a teroristy. S nimiž se teď fotí naši politici," napsal aktivista k fotografii.

Snímek sdílel i europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina. "Když dojde na lámání chleba, charaktery se obnažují," uvedl k tomu.

Celý příspěvek Jana Vrobela:

Ono je to asi krutý, ale fakt mi z toho nevychází nic pěkného. Ruští motorkáři, skuteční lidi, z nichž někteří mají na rukou krev Ukrajinců, lidí jako by mohli být i vaši sousedé, a to ne metaforicky, ale skutečně fyzicky, se projíždějí s vlajkami neexistujících republik po mé vlastia mávají u toho prapory, na kterých je srp a kladivo, symbol jedné ze dvou nejstrašlivějších diktatur 20. století. Kdyby si jich nikdo nevšímal. Kdyby je lidi přehlíželi. Ale někteří naši volení politici se s nimi fotí, vítají je. Nejde o to, že to jsou Rusové. Nemám nic než sympatie pro lidi, kteří nejsou nadšeni v režimu, ve kterém žijí, ale co je to za svět, v němž je normální, aby část společnosti brala jiné podíl na moci? Občanská práva? Nakonec i lidská? Jakým právem někdo nutí jiné, aby žili podle jeho společenského systému, obzvlášť, pokud je ten systém krutý, nemilosrdný a tyranský jako je putinovské Rusko? Systém, který je postavený na tradici držení moci tajnými službami, lidmi, co se desítky let trénují v tom jak lhát, vraždit, manipulovat a zotročovat? Člověku skoro dochází dech, když se snaží vysvětlovat, že je poznáte podle činů a je jedno, jestli zrovna hrají na slovanskou, pravoslavnou, komunistickou, vlasteneckou nebo jinou notu. Němce nevidíte lítat na motorkách po východní Evropě s vlajkama se svastikami a fotit se v místech, kde zasahovala einsatzkommanda. A kdyby, jistě by je nevítali volení zástupci dřív okupovaných území. Ale tady ne... Tady je zažraná rudá neúcta k lidskému životu, k lidské důstojnosti a svobodě, tady byla provedena duchovní a kulturní genocida, a proto žijeme v tom, že je normální opovrhovat slabšími a lísat se k silnějším, proto nemáme hodnoty, jen zájmy, proto jsme ztělesněním slabosti a úpadku, spálená země, Česká republika. Dokud tu bude jen jedinej spravedlivej člověk, má smysl za ni bojovat, protože ten jeden spravedlivej člověk si zaslouží důstojnej život, ale připusťme si už konečně, že ten milion spoluobčanů ochotnej kolaborovat s nacisty i bolševiky je tu furt a další tři mega nevidí a neslyší, co se kolem nich děje, dokud je někdo nepřetáhne pažbou přes záda. Nevím, co to znamená. Nevím, co se s tím dá dělat. Jen vím, že se to nesmí vzdát a že člověk nesmí slevit ze svých zásad ani o jedinej milimetr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česko podléhá tlaku lékových firem, varuje Okamura. Temná slova

21:15 Česko podléhá tlaku lékových firem, varuje Okamura. Temná slova

Chování vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) je za hranou právního státu, míní předseda hnutí SPD Tom…