Michal Hašek začal přispívat do prezidentova fondu. Přečtěte si zdůvodnění

22.02.2014 13:37

Jihomoravský hejtman Michal Hašek patří mezi nejštědřejší dárce do fondu Miloše Zemana na splácení státního dluhu. Čekal prý, zda s něčím přijde nový ministr financí Andrej Babiš – ovšem nedočkal se, a tak přispívá do fondu.

Michal Hašek začal přispívat do prezidentova fondu. Přečtěte si zdůvodnění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

„Otázka řešení veřejných financí je určitě aktuální. Čekal jsem, jestli s něčím přijde pan ministr Babiš, zatím jsem nic takového neobjevil, takže proto fond pana prezidenta Zemana,“ vysvětlil serveru Aktuálně.cz Michal Hašek.

Od konce října tak jihomoravský hejtman poslal do fondu třikrát příspěvek 50 tisíc korun. „Já myslím, že jsem tam (do prezidentského fondu, pozn. red.) zatím poslal tuším třikrát padesát tisíc korun a do padesáti tisíc jsem poslal na charitu. V součtu je to do dvě stě, ale přesně vám to teď neřeknu. Odpovídá to těm měsícům, co jsem poslancem," uvedl.

„To je dobrovolné rozhodnutí každého. Kdo chce, tak tam může přispět. Tu šanci má každý z deseti milionů občanů České republiky. Já, protože v tuto chvíli pobírám více platů za veřejné funkce, tak jsem se rozhodl jeden z nich takto rozdělovat. Je to mé svobodné rozhodnutí, nic mě k tomu nenutí, nikdo mě k tomu nenutí. Rozhodl jsem se tak sám a svobodně," dodává Hašek.

K posílání peněz ho prý vyburcoval právě Andrej Babiš, jeho předchůdce v křesle ministra financí Miroslav Kalousek byl naopak důvodem, proč do fondu nepřispívat. „Raději než Kalouskovi dám tyto peníze potřebným a slabým lidem v tísni," řekl pro server Deník.cz loni v květnu, kdy státní kasu spravoval 1. místopředseda TOP 09.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takže vy se nestydíte, uhodila Drtinová na Klause juniora. A jelo to celých dvacet minut

16:44 Takže vy se nestydíte, uhodila Drtinová na Klause juniora. A jelo to celých dvacet minut

Poslanec a zakladatel hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší je přesvědčen, že Evropská unie výrazně om…