Milion Čechů potřebuje potravinovou pomoc. Zasáhne Evropský parlament

20.12.2013 16:09

Celkem 20,7 milionu eur půjde na potravinovou pomoc České republice, rozhodl Evropský parlament. Peníze se zaměří na podporu lidí žijících na okraji společnosti nejen po stránce distribuce jídla, ale také v širším rozsahu.

Milion Čechů potřebuje potravinovou pomoc. Zasáhne Evropský parlament
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prázdná peněženka, ilustrační foto

Výbor pro zaměstnanost a sociální věci Evropského parlamentu schválil tento týden nový Fond evropské pomoci nejchudším osobám. Původně šlo o Program pro distribuci jídla, na nějž navázal fond s širším rozsahem. Půjde například i o sociální začleňování či poskytnutí základní materiální pomoci, třeba oblečení, pleny a hygienické výrobky. Informaci přinesl server PrvníZprávy.cz od frakce socialistů a demokratů v EP.

Evropské charity a nevládní organizace budou mít na pomoc lidem na okraji společnosti celkově 3,5 miliardy eur. Česká republika z nich dostane 20,7 milionu eur.

„Pomoc nejchudším musí být co nejrychlejší. Proto jsem velice rád, že administrativní postupy pro účast v FEAD budou jednodušší než u normálních evropských programů a nebudou charitativním organizacím a sociálním nevládním organizacím klást žádné nepřiměřené překážky. Mrzí mne však, že naše bývalá pravicová vláda nevyjádřila vzniku fondu větší podporu, což bylo spolu s aktuální mírou chudoby v daném státě klíčové pro určení příspěvku té dané zemi," řekl poslanec EP Richard Falbr.

Čtvrtina celkové evropské populace je ohrožena chudobou nebo sociálním vyloučením, což činí přibližně 120 milionů lidí. Problémy s potravinami má přes 40 milionů lidí, kteří si nemohou každý druhý den dovolit jídlo s masem, rybami nebo ekvivalentem vegetariánské stravy, což Světová zdravotnická organizace definovala jako základní potřebu. V České republice takových lidí žije milion.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

5:00 „Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

TÝDEN V MÉDIÍCH Dokud byl Pavel Tuleja rektorem Slezské univerzity v Opavě, nikoho jeho publikační č…