Milion chvilek: Jitka Čvančarová na Hrad? To budete koukat. VIDEO z minulosti

05.06.2019 10:54

V rámci demonstrace na Václavském náměstí vystoupila také skupina umělců. Tu kromě Tomáše Hanáka, který vykládal o tom, jak „tu hrstku křiklounů z Václaváku“ sleduje celý svět, reprezentovala také herečka a zpěvačka Jitka Čvančarová.

Milion chvilek: Jitka Čvančarová na Hrad? To budete koukat. VIDEO z minulosti
Foto: Screen Youtube
Popisek: Jitka Čvančarová a její slavné šaty
Václavské náměstí pozdravila s tím, že se demonstrantům přišla poklonit. „Protože nejste lhostejní,“ vysvětlila. Lidé na náměstí podle ní mají rodiny a chtějí žít svůj krásný život. „Jste často introverti, kterým nedělá dav dobře, a přesto jste tady, nejste někde na plovárně,“ pochválila.

Ona sama to prý cítí stejně jako oni. „Stejně jako mě i vás v dětství správně naučili význam slov, jako je čest, jako je pravda.“ Pak se jí zlomil hlas, neboť tato slova jsou prý dnes vnímána jako nadávky, ale ona od nich neustoupí. „Už jsem ve svém životě poznala, že zrada bolí víc než smrt, a já nezradím význam těchto slov, jako je pravda, láska, čest, vlastní zodpovědnost. Protože to jsou slova, která tvoří svobodu, jsou základem demokracie, a proto význam těchto slov známe,“ uvedla za stoupajícího aplausu.

„Nemám připravený žádný dlouhý proslov, já mluvím od srdce,“ omluvila se. A tím srdcem je prý s demonstranty. „A tímto se vám klaním,“ vysekla u mikrofonu hlubokou úklonu. „Jsme tady společně a v tom je naše síla,“ ujistila.

„Pane Babiši, nás si prostě nekoupíte. Já vím, že si asi můžete koupit mnoho, taky nám to ukazujete. Ale naše srdce, naši svobodu, naši čest si nekoupíte,“ varovala premiéra.

Není to přitom první vstup této herečky a zpěvačky do světa politiky. Například před prezidentskými volbami v roce 2013 se Jitka Čvančarová zapojila do série spotů „Volím Karla“, natočených na podporu Karla Schwarzenberga.

Zpěvačka Berenika Kohoutová tehdy přispěla známou peckou „Volím tebe, Karle, tak hobluj a vař“, Zdeněk Svěrák zase neméně slavnou „bajkou o lišákovi“, ve které se za všechny zajíce „obrací o pomoc k lesníkovi“, čímž je opět míněn Karel Schwarzenberg.

Jitka Čvančarová prohlásila Nečasova ministra zahraničí za „jedinou možnou cestu, jedinou možnou volbu“. Schwarzenberg je podle ní člověk, kterého si můžeme vážit jako státníka světového formátu.

Před druhým kolem prezidentské volby pak v předvolební debatě na TV Nova zaútočila na jeho soupeře Miloše Zemana. Jako ženu ji prý uráží obhroublé vtipkování, které Zeman předvedl o pár dní dříve na téma impotence šlechticů a naopak sexuální výkonnosti zemanů.

Čvančarová mu tehdy před televizními kamerami vmetla, že se vlastně nepřímo chlubí znásilňováním žen. Pak jej vyzvala, ať se omluví všem ženám. Po této debatě jí začaly chodit hanlivé zprávy. „Jsem nazvána jako vlastizrádce, kolaborantka, nacistická prostitutka, nebo že podporuji fašistického cizáka,“ postěžovala si poté serveru iDNES.cz.

Její výstup tehdy zaujal mnohé. Například Bohuslav Svoboda, tehdejší pražský primátor a dnes poslanec ODS, se vyjádřil, že tuto odvážnou dámu si dovede představit, jak jednou bude sama kandidovat na prezidentku naší země.

Rozruch související s politikou vzbudila i v roce 2017 na filmovém festivalu v Karlových Varech, i když tam to bylo neplánovaně. Vyvolala totiž rozruch svými šaty se skutečně obrovským výstřihem, který odhaloval její poprsí. Za to schytala od některých kritiku, ale jiní se jí naopak zastávali, že pouze ukázala svou přirozenost.

Zdroj: www.kviff.com

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Donutil: Havel a Klaus jsou úžasní, řekl jsem. Táta se mi vysmál a dal předpověď

13:24 Donutil: Havel a Klaus jsou úžasní, řekl jsem. Táta se mi vysmál a dal předpověď

V Prostoru X herec Miroslav Donutil komentoval současná opatření. Že je nedodržují ti, kdo je nařizu…