Milion chvilek: Nechte si toho opičáka v Praze... Zní po jednom z projevů. Jde i o Sorose

05.06.2019 13:21

Zahraniční delegace na Václavském náměstí vyvolala reakci. Poslanec Luboš Blaha se omlouvá za hostujícího aktivistu, ovšem zároveň dodává, že někoho takového si může pozvat jen úplný idiot. Pokud by však měl Mikuláš Minář zájem, ještě pár podobných exemplářů by se po bratislavských kavárnách našlo. Luboši Blahovi by nebylo proti mysli, kdyby si je v Praze nechali natrvalo.

Milion chvilek: Nechte si toho opičáka v Praze... Zní po jednom z projevů. Jde i o Sorose
Foto: Hans Štembera
Popisek: Luboš Blaha, poslanec Národní rady SR
reklama

Na Václavském náměstí kromě umělecké fronty a tradičních hvězd Milionu chvilek pro demokracii, jako jsou Mikuláš Minář nebo Martin Jaroš, vystoupil také jeden host ze Slovenska. Byl to Juraj Šeliga, organizátor demonstrací Za slušné Slovensko.

Anketa

Do kdy by měl být Andrej Babiš předsedou vlády?

hlasovalo: 26108 lidí

„Stydím se za to, že je Andrej Babiš rodákem ze Slovenska!“ volal na Václaváku muž, který byl až do pondělka mluvčím iniciativy, která vedla demonstrace proti vládě Roberta Fica, a požaduje novou, důvěryhodnou vládu bez podezření z napojení na organizovaný zločin.

Od svého spoluobčana se ale vzápětí na Facebooku distancoval poslanec za hnutí Smer Luboš Blaha. „Omlouvám se za Šeligu, bratři Češi. On nepřichází z Bratislavy, ale z Washingtonu,“ psal se Blaha.

A doplnil, že pozvat si na pódium „opičáka Šeligu“, na to musí být člověk skutečně „úplný idiot“. Blaha prý drží Čechům palce, aby si takovými lidmi nenechali ukrást svou zemi.

Od sousedů, kde se za slušnost demonstruje už přes rok, přidává zkušenost, že „liberálové nechtějí demokracii, protože si myslí, že jen oni mají pravdu“.

A dodává, že český národ už před volbami věděl, co je kauza Čapí hnízdo, a stejně si Babiše zvolil. „Tomu se říká šach mat, milá sluníčka,“ vzkazuje poslanec. „Klidně si na pódium pozvěte vřískat i našeho paviána Stankeho (herec Richard Stanke, jedna z hvězd bratislavských demonstrací; pozn. PL), ale nic to nezmění. Češi nechtějí, aby jim vládla kavárna. Tečka.“

S pobavením pak Blaha kvitoval, že zatímco v Praze se proti Babišovi chodí na náměstí, v Bruselu se jeho hnutí ANO stalo v liberální frakci ALDE partnerem uskupení Progresivní Slovensko, které vzniklo jako obdobný projekt kavárny v Bratislavě. „Babiš je tedy soudruhem paní Čaputové,“ nedokázal Blaha potlačit smích.

Sarkasticky dodal, že nás asi tedy čeká první mezinárodní válka kaváren. „Pražští a bratislavští liberálové po sobě budou házet kelímky ze Starbucks a frapino s pekanovou příchutí,“ těší se poslanec.

A na závěr Milionu chvilek nabídl, že si pana Šeligu může nechat v Praze. A klidně prý za ním pošlou i Karolínu Farskou, další z mluvčích Za slušné Slovensko. „Tady už je kromě americké ambasády a nadace Open Society Fund nechce nikdo,“ vysvětlil.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zaorálek se zastal Koněva. Padla slova o „utržených z řetězu“ na Západě

7:25 Zaorálek se zastal Koněva. Padla slova o „utržených z řetězu“ na Západě

Aktuálním tématem v USA je mj. svrhávání a poškozování soch, v rámci protestů pod heslem Black Lives…