Miloš Zeman znovu obsáhle promluví k občanům. Vyjádří se k volbám

07.10.2016 7:46

Prezident Miloš Zeman v neděli zhodnotí výsledky krajských voleb a prvního kola senátních voleb. Již poosmé promluví k občanům v pořadu S prezidentem v Lánech, který on-line přináší bulvární deník Blesk. Ten také připomněl jednu velkou politickou prohru.

Miloš Zeman znovu obsáhle promluví k občanům. Vyjádří se k volbám
Foto: Radim Panenka
Popisek: Miloš Zeman a Stanislav Mišák s manželkami
reklama

V neděli v 11 hodin dopoledne budou pravděpodobně výsledky krajských voleb známé jen pár hodin. Prezident Zeman dostane na serveru bulvárního deníku více než hodinu k tomu, aby výsledky těchto voleb patřičně okomentoval. Pravděpodobně znovu připomene, že by v České republice rád zavedl povinnost volit. Kdo by k volbám nepřišel, zaplatil by pokutu.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Několik týdnů před volbami opakovaně na voliče apeloval, aby k volbám přišli, když mají tu možnost. Faktem ovšem je, že v krajských volbách nebývá volební účast právě rekordní. V roce 2012 činila necelých 37 procent. Otázkou je, jak se volební účast projeví na výsledcích. Udrží si sociální demokracie Bohuslava Sobotky dominantní postavení? Nebo snad přijde Babišova tsunami? Ovlivní krajské volby uprchlická krize? To všechno už bude v neděli pravděpodobně jasné a pan prezident se k tomu vyjádří.

Deník si však neodpustil jednu připomínku. V roce 2000 se do krajů volilo vůbec poprvé a ČSSD tehdy v prvních krajských volbách absolutně vybouchla. Předsedou strany a premiérem země v té době nebyl nikdo jiný než současný prezident Miloš Zeman, který za tehdy katastrofální výsledky převzal odpovědnost. To se však neprojevilo tím, že by rezignoval na svůj post. Již tehdy dopředu oznamoval, že nebude dlouho trvat a politiku opustí. V roce 2002 se premiérem země stal Zemanův nástupce a Zeman skutečně odešel z politické scény. Na několik let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…