Milošek je moc fajn, príma. Krteček je Pokémon fajn, príma. Pije prezident? VIDEO z toho, čemu se včera smáli ve Zlíně

07.11.2016 7:02

"Je pravda, že pan prezident omezil pití?" zní v jedné ze scén kabaretu Ovčáček čtveráček, který uvedlo zlínské divadlo. Server YouTube.cz nyní přinesl ukázku z představení, které mělo ve Zlíně premiéru včera. Lístky byly vyprodány během pár hodin a musela být přidávána i další představení. Jde o hru, v níž je hlavní postavou mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, jehož ztvárnil herec Marek Příkazký.

Milošek je moc fajn, príma. Krteček je Pokémon fajn, príma. Pije prezident? VIDEO z toho, čemu se včera smáli ve Zlíně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pravidelná tisková konference mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka tentokráte ze znovuotevřeného kinosálu na Pražském hradě
reklama

"Tak já bych to nenazval, že omezil pití," odvětil Ovčáček na otázku pití alkoholu. "Počkejte, bavíme se o alkoholu. Sám říkal, že omezil pití..." reaguje novinář, jenž Ovčáčka zpovídá. 

"Já myslím, že v souvislosti s panem prezidentem není dobré používat termín omezil. Já bych řekl, že prezident dodržuje dietní režim," řekl za smíchu diváků Ovčáček. Neodbytný reportér však pokračoval. "Pije pan prezident alkohol?" zeptal se znovu. "Zajímavá otázka. Vy ano?" odvětil opět Ovčáček.

 

Následovala píseň, kdy herečka stylizovaná za Číňanku, vyobrazující patrně mluvčí čínského ministerstva zahraničí, zpívala: "Milošek je moc fajn, príma. Krteček je Pokémon fajn, prima. Nestačí slova, chceme činy," reagovala ve hře, jež má reflektovat současnou politickou scénu.

Jak píše server Novinky.cz, autoři na premiéru pozvali i mluvčího prezidenta Miloše Zemana Jiřího Ovčáčka. Ten se však omluvil. „Satira v posledních letech umírá na úbytě, a proto každý kvalitní kus, který, jak věřím, uvede Vámi vedené divadlo, je vítán. Bohužel, osobně nemohu na představení zavítat, mám již dlouhodobě na neděli naplánovaný program. Za pozvání v každém případě děkuji. Poprosím Vás, abyste tvůrce ode mne srdečně pozdravoval,“ napsal Ovčáček.

Původní text ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin má vážnou nemoc? Šafr pátral. A co ho napadlo, to vás porazí

7:19 Putin má vážnou nemoc? Šafr pátral. A co ho napadlo, to vás porazí

Zpravodajský server Forum24.cz šéfredaktora Pavla Šafra se připojil k odhalením týkajícím se zdraví …