Minister Brabec promluvil o kolektivní sebevraždě

27.03.2017 17:50 | Zprávy

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Diskuse se týkala především vozů s dieselovými motory bez filtru pevných částic. Brabec v té souvislosti hovoří o kolektivní sebevraždě.

Minister Brabec promluvil o kolektivní sebevraždě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Richard Brabec v pořadu OVM

„My jsme na ten problém narazili v naší snaze zlepšit kvalitu životního prostředí v republice. Když jsme se vážněji začali zabývat automobilovou dopravou, tak jsme narazili na problém, který je vážnější, než jsem slyšel. Odhady ÚAMK říkají, že v České republice může být až jeden milion vozů, které zde jezdí s poškozeným filtrem pevných částic,“ zmínil Brabec.

„Začali jsme se významně zabývat i legislativou v celé věci. Selhává zde částečně legislativa a částečně i kontrola,“ dodal.

Brabec pak poukázal na to, že firem, které nabízejí odstranění filtru pevných částic, je celá řada. „V omezených případech je to možné udělat zcela legálně. Například se to dělá v případě, že auto bude jezdit závody na okruhu,“ podotkl.

V současné době je Brabec přesvědčen, že toto jednání firem však může naplňovat velmi závažné přečiny, například ohrožování životního prostředí. „Jsou to naprosto jasné přestupky, které jsou popsány v české legislativě. Ten člověk se pak zcela jistě dopouští nějakého přečinu. Mnoho tisíc lidí si neuvědomuje, že porušují zákon,“ míní. „Lidé tím pak páchají sebevraždu svoji a svých dětí,“ řekl.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lež, korupce a pokrytectví, evropské hodnoty dneška. Ivan David vysvětloval, jak to myslel

16:36 Lež, korupce a pokrytectví, evropské hodnoty dneška. Ivan David vysvětloval, jak to myslel

Europoslanec Ivan David (SPD) se v rozhovoru s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým mimo jiné rozmluv…