Ministerstvo varuje, epidemie stoupá. Na číslo R raději nekoukat

10.09.2021 15:40 | Zprávy

Koronavirus ukazuje, že stále neřekl poslední slovo. Rostou jak čísla nově nakažených, tak počty lidí, kteří museli kvůli nemoci covid-19 zamířit do nemocnice. Ve čtvrtek v nemocnici s covidem leželo 109 lidí. Před týdnem to bylo 65 pacientů.

Ministerstvo varuje, epidemie stoupá. Na číslo R raději nekoukat
Foto: Repro Youtube
Popisek: Koronavirus SARS CoV-2

Ministerstvo zdravotnictví hlásí, že číslo R, které ukazuje, kolik dalších lidí nakazí jeden nositel onemocnění covid-19, stouplo na hodnotu 1,44. Tomu odpovídají i počty nově nakažených. Za čtvrtek přibylo 421 nově pozitivních, den před tím to bylo přes 370 lidí a v úterý 581 nově pozitivních. To naznačuje, že epidemie v září zrychluje. V loňském roce v září také zrychlovala.  

Poměr nakažených a provedených testů za posledních 7 dní ukazuje mírný, ale trvající růst. V nemocnicích leží kvůli covidu-19 109 osob. Ještě 23. srpna to bylo 53 hospitalizovaných.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Budete to řešit?

Co říkáte na to, že údajně bratr poslance Bendy získal za miliony zakázku od letiště Praha, a to bez výběrového řízení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Po Rajchlovi narazil Jan Jakob v TV na Ševčíka a bylo to ještě horší

10:34 Po Rajchlovi narazil Jan Jakob v TV na Ševčíka a bylo to ještě horší

Ekonom a jednička kandidátky SPD v Jihomoravském kraji Miroslav Ševčík (nestr. za Trikoloru) se na C…