Ministerstvo zdravotnictví představí podmínky pro hotely a tábory

15.05.2020 6:20

Ministerstvo zdravotnictví dnes na tiskové konferenci představí podmínky, za jakých se může obnovit další část provozů a služeb zakázaných kvůli pandemii nemoci covid-19. V pondělí 25. května se mají znovu otevřít například hotely, vnitřní prostory restaurací, hrady a zámky nebo kempy. Ministerstvo také zveřejní pravidla pro pořádání letních dětských táborů. V neděli 17. května končí platnost nouzového stavu vyhlášeného kvůli koronaviru 12. března. Zákazy, které mají platit i poté, proto vláda převede z režimu krizového zákona na opatření podle předpisu o ochraně veřejného zdraví.

Ministerstvo zdravotnictví představí podmínky pro hotely a tábory
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adam Vojtěch
reklama

V případě táborů už ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) naznačil, že je bude možné pořádat od 27. června pro nejvýše 300 účastníků. Pokud nebude do 8. června výrazně přibývat nových případů onemocnění covid-19, bude počet navýšen na 500 lidí. Stanové tábory budou omezeny na 100 dětí a organizátorů dohromady.

Od pondělí 25. května bude zahájena také nepovinná školní výuka pro žáky prvního stupně. Obnoven bude provoz alternativních taxislužeb nebo tetovacích salonů. Otevřou se vnitřní prostory hradů a zámků nebo zoologických a botanických zahrad. Součástí poslední vlny uvolňování provozů, jejichž činnost ministerstvo omezilo, bude také otevření denních stacionářů pro handicapované, sociálně terapeutických dílen. Obnoví se návštěvy v domovech pro seniory nebo ústavech sociální péče.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Držte huby. Karel Schwarzenberg promluvil k vakcíně

13:05 Držte huby. Karel Schwarzenberg promluvil k vakcíně

Všichni kromě ministra zdravotnictví, který je za celou problematiku zodpovědný, by měli k tématům o…