Ministr Kubice zjistil: Když vyhodím tisíc úředníků, o nic se nepřijde

15.10.2011 7:28 | Zprávy
autor: pal

Úsporný plán, který pro ministra vnitra navrhla odborná komise a který ministr Kubice podpořil, chce šetřit především na manažerech ministerstva. Jejich počet výrazně vzrostl po roce 2008. Natolik, že současné ministerstvo by si jich podle komise mohlo dovolit zhruba tisícovku propustit, aniž by se to dotklo provozu policie.

Ministr Kubice zjistil: Když vyhodím tisíc úředníků, o nic se nepřijde
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Ministr vnitra Jan Kubice

Propuštěním, respektive snížením platů manažerů o dvě třídy, by mělo vnitro ušetřit 1,3 miliardy korun.  Obavy policejních odborů ze škrtů, které zazněly v minulých týdnech, se tak Jan Kubice snaží zažehnat. „Navrhovaná rušení pracovních míst se nebudou týkat žádného policisty v přímém výkonu služby," ujišťuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

11:30 Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

Letní prázdniny ještě nezačaly, ale doprava v Praze už kolabuje. Rozsáhlé opravy, uzavírky a omezení…