Ministr obrany tvrdí, že výsledky armádního průzkumu mají i kladnou stránku

07.10.2015 14:00 | Zprávy
autor: spa

Průzkum názorů vojáků, který přinesl data o extremismu v armádě, má podle ministra obrany Martina Stropnického (ANO) i kladné výsledky, za armádou stojí. "Vojáci mají moji plnou důvěru a plně se za armádu stavím," uvedl potom, co s náčelníkem generálního štábu Josefem Bečvářem představili výstupy z průzkumu poslancům branného výboru. Výsledky průzkumu zadaného před dvěma lety bude armáda dále analyzovat, zveřejní je zřejmě příští týden.

Ministr obrany tvrdí, že výsledky armádního průzkumu mají i kladnou stránku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický

Konkurenční průzkum nyní Stropnický zadávat nechce, bude se nicméně zabývat tím, za jakých podmínek ten nyní diskutovaný vznikal.

Stropnický uvedl, že kladně hodnotí například to, jak se vojáci dívají na své velení. Důvěra ve velitele je 84 procent, podobně dopadla důvěra v náčelníka generálního štábu, ministra. Ochotu bránit demokratický režim vyslovilo přes tři čtvrtiny vojáků. "To si myslím, že jsou docela zásadní věci," uvedl.

Předseda branného výboru David Kádner (Úsvit) pokládá průzkum za pomůcku pro další práci poslanců. Po dnešním hodinovém zasedání se k jeho výsledkům vrátí výbor příští čtvrtek. Dnešní zasedání bylo uzavřené, už dříve o názorech vojáků na základě dokumentu přinesla informace televize Prima. Zveřejnění výsledků průzkumu označil Stropnický za totální selhání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…