Ministr představil plán pro Šumavu. Chce ji otevřít lidem

25.04.2014 13:40 | Zprávy
autor: mp

Ministr pro životní prostředí Richard Brabec (ANO) představil další plán péče o národní park Šumava. Je v něm mimo jiné stanoveno, že bezzásahové zóny budou zahrnovat asi 16 tisíc hektarů. Park se má více otevřít lidem.

Ministr představil plán pro Šumavu. Chce ji otevřít lidem
Foto: Jan Duchek
Popisek: Česko-německé pomezí na Šumavě

„Na Šumavě žije řada vzácných druhů, ale Šumava patří také lidem,“ zdůraznil Brabec s tím, že chce Šumavu otevřít všude tam, kde tím nebudou bezprostředně ohroženy vzácné druhy, a to ať už flóry nebo fauny. „Aby mohli lidé vidět, jak je Šumava nádherná," podotkl ministr. Plán péče je pro park naprosto zásadní dokument, který ukazuje cestu dalšího rozvoje. Pro správu národního parku jde o závazný dokument. Za posledních třiadvacet let jde teprve o třetí plán péče. Ten poslední platil 13 let.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Co by měla podle vás EU udělat?

Myslím v reakci na válku na Ukrajině? Jak by měla přistoupit k Rusku, která válku rozpoutalo a k pomoci napadené Ukrajině? Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ďáblův pakt Fialovy vlády. Znásilněná ODS. Vyšlo najevo, jak z nás mlátili peníze

10:24 Ďáblův pakt Fialovy vlády. Znásilněná ODS. Vyšlo najevo, jak z nás mlátili peníze

Fialova vláda mlátila z českých občanů peníze metodou citového vydírání, vysvětluje šéf Parlamentníc…