Ministr zdravotnictví: Vyčinil jsem Zemanovi, že si dal panáka. Řekl, že musel

02.09.2013 7:26

Ministr zdravotnictví Martin Holcát je zároveň šéfem lékařského týmu, který pečuje o zdraví prezidenta Miloše Zemana. V rozhovoru pro deník Blesk Holcát hlavu státu pochválil, řídí se prý pokyny svých lékařů, dodržuje dietu a omezil také alkohol. Navíc na něj dohlíží manželka Ivana.

Ministr zdravotnictví: Vyčinil jsem Zemanovi, že si dal panáka. Řekl, že musel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Současný stav prezidenta je podle ministra velmi dobrý. "Vypadá dobře, na svůj věk čile a poslouchá rady lékařů. Jsme tedy naprosto spokojení," uvedl Holcát pro deník Blesk. Dodržuje také dietu, zhubl prý už tři kila a zlepšil se i jeho krevní obraz. Na správný jídelníček dohlíží speciální tým dietologů.

Skleničce občas neunikne

Ačkoli Zeman nemá zakázaný ani alkohol, jde o to, aby ho konzumoval v rozumném množství. Za fotky, které ukazovaly, jak si hlava státu dopřává panáka rumu, už prý dostal Zeman od Holcáta vyhubováno. "Za to jsem Miloši Zemanovi vyčinil. Zdůvodnil mi to tak, že jako hlava státu musí dodržovat určitou etiketu a pokud mu někdo něco nabídne, neměl by to odmítat," řekl ministr.

Zeman podle Holcáta významně omezil také kouření. "Dříve vykouřil přes dvě krabičky cigaret denně, teď už ne víc než jednu. Aby si to vynahradil, přešel zčásti na doutníky a dýmku. Nicméně to jako lékař nevidím jako tolik škodlivé," uvedl ministr.

Hlídá ho první dáma

Na dodržování zdravého životního stylu nedohlíží prezidentovo lékařské konzilium, Zeman prý ale hodně dá na svou manželku Ivanu. "A ta se o jeho zdraví zajímá opravdu dost. Dokonce se svým mužem přišla i na setkání s lékaři, což nás, popravdě, velmi těší," doplnil Holcát.

Šéf lékařského týmu oceňuje, že Zeman velmi respektuje lidi starající se o jeho zdraví. Už v minulosti, kdy měl potíže s ledvinovými kameny, prý důsledně dodržoval doporučení ošetřujících lékařů. "Opravdu, i Miloš Zeman, sebevědomý a silný politik, je něčeho takového, jako je pokora, schopen," tvrdí ministr zdravotnictví.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Facka rodinnému klanu Kroupů a Klímovi. Emocionální výkřiky, ale pravdu si neověří! Petr Žantovský varuje čtenáře a diváky. Na konkrétním pochybení

8:04 Facka rodinnému klanu Kroupů a Klímovi. Emocionální výkřiky, ale pravdu si neověří! Petr Žantovský varuje čtenáře a diváky. Na konkrétním pochybení

TÝDEN V MÉDIÍCH Za potřebné políčky pro mnohé novináře považuje Petr Žantovský dvě zprávy z tohoto t…