Splní politici svou povinnost a podají po prostudování tajné části zprávy BIS i trestní oznámení na aktéry ve zprávě zmíněné? Tuto otázku si v prohlášení zaslaném serveru ParlamentníListy.cz klade místopředseda Věcí veřejných Tomáš Jarolím, který zároveň doufá, že vláda tajné službě uvolní ruce a umožní BIS předávat informace o korupčních kauzách orgánům činným v trestním řízení.
Kalouskovo nepřijatelné mávnutí rukou
"Zdá se, že změna tohoto zákona je hudbou budoucnosti. Přesto mohou vládní činitelé na současnou zprávu BIS poměrně rychle reagovat. Lze předpokládat, že se vláda s obsahem zprávy v dohledné době seznámí, či možná již seznámila. Každý člen vlády má nevyšší bezpečnostní prověrky, a proto má možnost prostudovat všechny informace a důkazy označené jako tajné. V této souvislosti je pak třeba členům vlády připomenout obsah naší legislativy (potvrzený i soudními výroky) o právu každého občana podat trestní oznámení, pokud se domnívá, že došlo ke spáchání trestného činu (což se dá v případě zprávy BIS předpokládat). U veřejných činitelů je pak toto právo v trestním řádu spojeno dokonce i s povinností takto konat," zdůrazňuje místopředseda VV.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp