Ministryně Schillerová jasně: Fotky na sociální sítě nedávám kvůli sebeprezentaci, ale...

07.01.2021 16:51

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) pro Rádio Impuls obhajovala letošní zavedení nižší spotřební daně na naftu. „Požadavek na nižší spotřební daň se opakovaně objevoval ze strany autodopravců nebo Svazu průmyslu a autodopravy, protože dopravci byli poměrně málo konkurenceschopní ve vztahu k okolním státům,“ prohlásila Schillerová. Hovořila také o své čilé aktivitě na sociálních sítích a zejména instagramu. „Snažím se tam připomenout ty důležité věci z agendy ministerstva financí,“ říká ministryně, že jinak nemá potřebu sebeprezentace.

Ministryně Schillerová jasně: Fotky na sociální sítě nedávám kvůli sebeprezentaci, ale...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně financí Alena Schillerová

Ministryně financí hovořila i o nižší spotřební dani na naftu. „Již loni jsme snížili silniční daň automobilům nad 3,5 tuny a toto je další významná pomoc,“ prohlásila Schillerová. „Nafta se promítá do veškerých nákladů, ale vzhledem k tomu, že všechny čerpací stanice dočerpávají staré zásoby, tak se to zcela určitě ještě v cenách promítnout nemohlo, ale jsem přesvědčená o tom, že se to promítne. Jde o vysoce konkurenční prostředí,“ pokračovala Schillerová s tím, že ministerstvo nemá žádnou páku na prodejce pohonných hmot. 

Požadavek na nižší spotřební daň se podle Schillerové opakovaně objevoval ze strany autodopravců nebo Svazu průmyslu a autodopravy. „Měli k tomu jednoduchý důvod, protože byli poměrně málo konkurenceschopní ve vztahu k okolním státům, protože ty ceny nafty v Evropě jsou nižší, nehledě na to, že to zvyšovalo ceny těchto dopravců,“ dovysvětlila Schillerová, proč ministerstvo spotřební daň snížilo.

Komentovala také svoji poměrně velkou aktivitu na instagramu, kam sdílí svoje selfie fotky. „Mě toto médium velmi oslovilo. Chci se podělit o ty fotky ne proto, že bych trpěla nějakým pocitem sebeprezentace, ale chci tím přitáhnout pozornost k příspěvkům, které k tomu dávám. Snažím se připomenout ty důležité věci z agendy ministerstva financí: paušální daň, snížení daně zaměstnancům a další. Proto využívám ty fotky,“ tvrdí Schillerová a dodává, že ji baví i další sociální sítě.

Obsah na sociálních sítích jí pomáhá tvořit tiskový odbor ministerstva financí. „Instagram si ale spravuji sama. Je to takový můj koníček. Rodinu mám daleko, takže mám čas se věnovat těmto věcem,“ dodala ministryně financí s tím, že hlavní část fotek je tam z pracovního prostředí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdyby to pacienti věděli, tak by byli smutní... Šmucler naložil politikům i diskutérům z internetu. Už je prý přesně zná

17:25 Kdyby to pacienti věděli, tak by byli smutní... Šmucler naložil politikům i diskutérům z internetu. Už je prý přesně zná

Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler, vysokoškolský pedagog a mimo jiné také speciali…