Ministryně Schillerová jasně: Fotky na sociální sítě nedávám kvůli sebeprezentaci, ale...

07.01.2021 16:51

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) pro Rádio Impuls obhajovala letošní zavedení nižší spotřební daně na naftu. „Požadavek na nižší spotřební daň se opakovaně objevoval ze strany autodopravců nebo Svazu průmyslu a autodopravy, protože dopravci byli poměrně málo konkurenceschopní ve vztahu k okolním státům,“ prohlásila Schillerová. Hovořila také o své čilé aktivitě na sociálních sítích a zejména instagramu. „Snažím se tam připomenout ty důležité věci z agendy ministerstva financí,“ říká ministryně, že jinak nemá potřebu sebeprezentace.

Ministryně Schillerová jasně: Fotky na sociální sítě nedávám kvůli sebeprezentaci, ale...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně financí Alena Schillerová

Ministryně financí hovořila i o nižší spotřební dani na naftu. „Již loni jsme snížili silniční daň automobilům nad 3,5 tuny a toto je další významná pomoc,“ prohlásila Schillerová. „Nafta se promítá do veškerých nákladů, ale vzhledem k tomu, že všechny čerpací stanice dočerpávají staré zásoby, tak se to zcela určitě ještě v cenách promítnout nemohlo, ale jsem přesvědčená o tom, že se to promítne. Jde o vysoce konkurenční prostředí,“ pokračovala Schillerová s tím, že ministerstvo nemá žádnou páku na prodejce pohonných hmot. 

Požadavek na nižší spotřební daň se podle Schillerové opakovaně objevoval ze strany autodopravců nebo Svazu průmyslu a autodopravy. „Měli k tomu jednoduchý důvod, protože byli poměrně málo konkurenceschopní ve vztahu k okolním státům, protože ty ceny nafty v Evropě jsou nižší, nehledě na to, že to zvyšovalo ceny těchto dopravců,“ dovysvětlila Schillerová, proč ministerstvo spotřební daň snížilo.

Komentovala také svoji poměrně velkou aktivitu na instagramu, kam sdílí svoje selfie fotky. „Mě toto médium velmi oslovilo. Chci se podělit o ty fotky ne proto, že bych trpěla nějakým pocitem sebeprezentace, ale chci tím přitáhnout pozornost k příspěvkům, které k tomu dávám. Snažím se připomenout ty důležité věci z agendy ministerstva financí: paušální daň, snížení daně zaměstnancům a další. Proto využívám ty fotky,“ tvrdí Schillerová a dodává, že ji baví i další sociální sítě.

Obsah na sociálních sítích jí pomáhá tvořit tiskový odbor ministerstva financí. „Instagram si ale spravuji sama. Je to takový můj koníček. Rodinu mám daleko, takže mám čas se věnovat těmto věcem,“ dodala ministryně financí s tím, že hlavní část fotek je tam z pracovního prostředí

reklama

autor: jma

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Důchody

Na kolik procent spadne během vaší vlády průměr důchodu k průměrné hrubé mzdě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Každá molekula, kterou tu pálíme, tak je ruská.“ Poslanec ODS v ČT propálil „tajemství“

7:55 „Každá molekula, kterou tu pálíme, tak je ruská.“ Poslanec ODS v ČT propálil „tajemství“

Energetický regulační úřad (ERÚ) ve čtvrtek oznámil definitivní rozhodnutí ohledně cen energií. Co b…