Místo využití supernemocnice v Těchoníně se staví polní nemocnice v Letňanech. Šichtařová má nepříjemné tušení

05.11.2020 17:33

Ekonomka Markéta Šichtařová se na svém blogu na serveru iDNES.cz zaměřila na koronavirus a na to, jak lze z covidu-19 vytřískat popularitu.

Místo využití supernemocnice v Těchoníně se staví polní nemocnice v Letňanech. Šichtařová má nepříjemné tušení
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová

„Představte si hypermoderní nemocnici postavenou za účelem boje s nebezpečnou nákazou. Každý prostor postavený s myšlenkou zabránit úniku viru. Všechno zařízení v nerezu. Několik samostatných vzduchotechnických jednotek s výkonnými filtry, aby se virus nemohl šířit mezi různými prostorami nemocnice. Speciální obleky vyvinuté pro boj s nákazou; žádné podomácku šité hadříčky přes ústa. Hermeticky uzavíratelné dveře zabraňující vynesení viru vně betonového monolitu nemocnice,“ popisuje Šichtařová situaci, která se odehrává v Centru biologické ochrany Těchonín. Zároveň si všímá toho, jak materiál, jenž je v centru k dispozici, pomalu prochází a personál nemá po většinu času podle jejích slov co na práci.  

Anketa

Jste pro umožnění korespondenčního hlasování při volbách v České republice?

4%
96%
hlasovalo: 18605 lidí
„Trochu to sice dře, ale aby to nevypadalo tak úplně trapně, alespoň se jako ‚uplatnění‘ těchonínské nemocnice vymyslí výcvik pro vojenské lékaře a ‚karanténa‘ pro vojáky vracející se z vojenských misí. Není sice tak docela jasné, proč by se vojáci sloužící kupříkladu v Afghánistánu měli vrátit nakažení jakousi ebolou nebo alespoň malárií, ale bude to vypadat dobře, když je na nějaký čas zavřeme do karantény v Těchoníně a budeme se tvářit, že supernemocnice má aspoň něco na práci,“ popisuje dále Šichtařová. 

A všímá si i činnosti Těchonína ve chvíli, kdy v zemi je koronavirová epidemie. „Konečně se Těchonín může ukázat v celé své oslnivé high-tech velkoleposti a předvést, jak jsme na boj s virem připraveni. Pokud by se snad nedostávalo personálu, stáhneme do Těchonína všechny lékaře z vojenských nemocnic či praporních obvazišť – a protože s vysokou pravděpodobností všichni Těchonínem v rámci svého výcviku už prošli, budou tu jako doma. Ale počkat, Těchonín je vlastně v Orlických horách, že? Není to trochu daleko od pražských kaváren a objektivů médií? Co když si nikdo nevšimne, jak to má vláda perfektně ošéfované?! To by tak hrálo!“ popsala ironicky Šichtařová, že se muselo vymyslet něco akčnějšího, za což považuje provizorní polní nemocnici v Praze. 

„Dnes už víme, že čím větší virová nálož, tím těžší průběh covidu-19. Logická hypotéza tedy zní: čím víc lidí covidem infikovaných navezeme do jednoho společného nemocničního prostoru, tím víc se vzájemně infikují, tím víc jim roste virová nálož – a tím víc se jim zhoršuje průběh nemoci. A to je přesně to, co se stalo v některých italských městech: mnoho infikovaných lidí navezených do velkých hal. A následné ‚nevysvětlitelné‘ umírání... není čistě náhodou obrovská ratejna letňanské polní nemocnice reklamou na italský scénář? Cožpak ale všechny tyhle mouchy a mušky jsou podstatné, když se vláda může blýsknout svou akčností?“ ptá se ekonomka.

„Že se lidé na jaře skládali na ventilátory a šili svépomocí velmi, velmi provizorní antivirovou ochranu, zatímco antivirové high-tech zařízení za miliardy je zakonzervováno a pomalu zastarává? Že navezení covid pacientů do obrovské společné haly polní nemocnice je může dokonce poškodit, zatímco jejich vzájemná izolace v Těchoníně by jim naopak byla ku prospěchu? To je přece ve světle toho báječného politického píárka zcela vedlejší,“ uzavřela.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

12:21 V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

Ačkoliv někteří již zapomněli, Ministerstvo zdravotnictví bývalo kritizováno novináři, advokáty i ve…