Mládek: Manažeři OKD si musí nechat zásadní kroky odsouhlasit věřiteli

14.1.2016 11:58 dop.

Ministři průmyslu, financí a práce dostali na dnešním jednání s vedením společnosti OKD a jejími věřiteli jasnou odpověď, že o problémech společnosti mají jednat s manažery firmy. Novinářům to po jednání řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Dodal, že management OKD bude ale muset mít všechny zásadní kroky odsouhlasené věřiteli. OKD, kterou vlastní společnost New World Resources (NWR), má existenční problémy. Ohrožena jsou pracovní místa 13 000 lidí.

Mládek: Manažeři OKD si musí nechat zásadní kroky odsouhlasit věřiteli
Foto: OKD
Popisek: OKD

„V tomto směru byla dnešní schůzka velmi užitečná,“ uvedl ke zmocnění manažerů Mládek, který na nejasnou vlastnickou strukturu NWR upozorňoval již dříve. Dnešního jednání se kromě zástupců NWR, OKD, věřitelů a Mládka účastnili také ministr financí Andrej Babiš (ANO) a ministryně průmyslu Michaela Marksová (ČSSD).

„Dohoda je, že se bude separátně jednat o dvou věcech,“ řekl Mládek. První z nich podle něj je možnost dosáhnout dohody o restrukturalizaci OKD, druhou pak eventuální prodej Dolu Frenštát za jednu korunu. O plánu prodeje tohoto dolu státu ministr mluvil již dříve. Jde o zakonzervovaný důl na Novojičínsku, který vznikl v 80. letech minulého století, ale nikdy se v něm netěžilo.

Marksová doplnila, že pro ministerstvo práce nevyplývají z dnešní schůzky žádné nové úkoly. „Ministerstvo práce ale i nadále spolupracuje s Úřadem práce na plánu, co dělat, když budou horníci propuštěni,“ řekla po jednání. Na plánu restrukturalizace by podle ní měl pracovat užší tým. Kdo bude jeho členem, neuvedla.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už i ministr chce šetřit. Evropsky. Co to znamená? Zpozornět by měli řidiči

14:43 Už i ministr chce šetřit. Evropsky. Co to znamená? Zpozornět by měli řidiči

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) se na svém twitterovém profilu vyjádřil k energií …