Mocná Karolína Peake. John a Bárta ustupují, ona jde nahoru

26.01.2012 8:35

Úřad vicepremiérky Karolíny Peake dostal na starosti reformu justice. Fakticky to znamená posílení pozice vicepremiérky ve vládě i ve vlastní straně. Za zmínku stojí, že v posledních volbách předsedy VV prohrála s Radkem Johnem asi o dvě stovky hlasů.

Mocná Karolína Peake. John a Bárta ustupují, ona jde nahoru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolína Peake ve studiu OVM

Zdá se, že vicepremiérka Karolína Peake (VV) posiluje své postavení ve vládě i v nejmenší vládní straně. V médiích se poslední dobou objevuje častěji, než předseda strany Radek John a šéf poslaneckého klubu VV Vít Bárta. Její úřad dostal navíc na starosti reformu justice. Má sice proběhnout v součinnosti všech tří koaličních stran, ale skutečností zůstává, že se vše odehraje pod patronací Peake. Informuje o tom server Novinky.cz.

Výbor pro reformu justice? Bez TOP 09 nemyslitelné

Peake původně navrhovala, aby reformu justice  připravil tříčlenný výbor, kde by mimo ní zasedl ještě ministr vnitra Jan Kubice a ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS). To se však nelíbilo především představitelům TOP 09, kteří by neměli na připravovanou reformu vliv.  Ve vládním výboru tak dále zasedne ještě ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) a financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

„Vyřešili jsme to tak, že tuto agendu nakonec usnesením vlády výslovně dostal za úkol koordinovat můj vládní výbor pro koordinaci boje s korupcí. Původně jsem navrhovala, aby vznikla nějaká menší specializovanější platforma, ale s ohledem na výhrady TOP 09, která by v ní neměla ve vedení svého zástupce, jsme to nechali vládnímu výboru,“ řekla Právu Peake.

Ministr spravedlnosti Pospíšil však vyjádřil obavu, aby nově ustavený výbor reformu justice spíše nezbrzdil. Už v úterý ministerstvo spravedlnosti poslalo na vládu věcný záměr zákona o státním zastupitelství, a byl by prý nerad, aby se kvůli nějaké komisi legislativní proces tohoto návrhu zbytečně zdržel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ho volíte? Chvilkaři se odebrali stěžovat na nádraží, tam agitovali mezi cestujícími

20:36 Proč ho volíte? Chvilkaři se odebrali stěžovat na nádraží, tam agitovali mezi cestujícími

Spolek Milion chvilek pro demokracii v úterý půlhodinovým programem na Václavském náměstí a následný…