Mocní v Praze: Tajemné setkání bez programu. Pavel i Fiala promluví

06.11.2023 10:14 | Monitoring

Akce, o které se příliš nemluví, ale zúčastní se jí jak prezident, tak premiér. V Praze se po dvaceti letech setká Trilaterální komise, tedy neziskovka založená před padesáti lety bankéřem pro účely zvýšení spolupráce mezi Evropou, Amerikou a Japonskem. Řečnit se bude v Obecním domě a hodovat na Pražském hradu. A objeví se spousta známých jmen, jak upozornila novinářka Jana Bobošíková.

Mocní v Praze: Tajemné setkání bez programu. Pavel i Fiala promluví
Foto: Hana Brožková
Popisek: Zapálení svíček na nádvoří Pražského hradu za oběti koronaviru

Bobošíková upozornila, že tento týden bude zasedat Trilaterální komise. Ta byla založena v roce 1973 bankéřem Davidem Rockefellerem. „Jejím cílem je shromáždit ekonomnické, sociální a intelektuální vůdce celého světa, aby diskutovali o celosvětových problémech,“ popsala cíle neziskové organizace. Doplnila, že členové komise jsou soukromé osoby bez politické a ekonomické moci. „Komise ale předkládá vládám politické návrhy a řešení celosvětových problémů. Neboli: Elitami vyvolené soukromé osoby radí politikům zvoleným občany ve volbách, jak mají dělat svou práci,“ přeložila záměry komise.

Trilaterální komise dlouho v ČR nebyla. Naposledy v roce 2002, kdy k ní promluvil Václav Havel, který prohlásil Prahu za křižovatku různých hnutí, „pohybů“ a idejí. K této roli se prý Praha po 13 letech od pádu komunismu vracela. „Koná se tu velké množství různých setkání, setkání nejrůznějšího druhu a jako by se Praha stávala opět důležitou evropskou křižovatkou,“ řekl tehdy dle přepisu Havel a dodal, že doufá, že tehdejší setkání tuto tradici obohatí. Bobošíková kousavě dodala, že se teprve čeká, co na setkání řekne prezident Pavel, zda bude mluvit spatra nebo ze čtecího zařízení a hlavně, kdo mu bude psát projev. Kromě Havla byl na jednání i Václav Klaus, který pak kritizoval tehdejšího premiéra Vladimíra Špidlu, že se nezúčastnil.

Trilaterální komise má členy z celého světa. Sdružuje vysoce postavené politiky, podnikatele i zástupce médií a akademické sféry. Mají diskutovat o řešení těch nejtěžších světových problémů. Členem z Česka je dle Bobošíkové Ladislav Bartoníček, který v současnosti vede aktivity skupiny PPF.

Bobošíková pak zabrousila do historie a poukázala na to, že Trilaterální komise byla založena, protože Bilderbergská skupina podporovala dialog jen mezi Evropou a Amerikou, bez Japonska. Zakladatel David Rockefeller byl členem vojenské rozvědky a Bobošíková si rýpla, že to má společné se současným českým prezidentem.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Šebesta

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Mocní v Praze: Tajemné setkání bez programu. Pavel i Fiala promluví, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAchtung , 06.11.2023 10:56:19
PePa řekne, co mu napíšou a Fiala bude žvanit, ale neřekne nic.

|  9 |  0

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…