Moderátor Jakub Železný spustil na kameru: Omluva panu Ivo Rittigovi...

22.10.2015 20:05

Kontroverzní podnikatel Ivo Rittig vymáhá po České televizi exekucí soudem nařízenou omluvu za reportáž spojující jej s penězi a zlatem zabavenými v kauze Nagyová. Dnes to napsal server iDnes.cz. Televize se proti verdiktu nařizujícímu omluvu bránila i u Nejvyššího soudu, ale neuspěla. Moderátor Jakub Železný proto ve večerních Událostech omluvu přednesl.

Moderátor Jakub Železný spustil na kameru: Omluva panu Ivo Rittigovi...
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig

Rittig figuruje kromě případu kolem Jany Nečasové (dříve Nagyové) i v dalších případech vyšetřovaných policií. 

Spor souvisí s majetkem, který policie zabavila v červnu 2013 při razii v kauzách kolem Nagyové, šéfky kabinetu tehdejšího premiéra Petra Nečase (ODS). V reportáži z roku 2014, kterou lobbista napadl, ČT uvedla, že policie zajistila v Rittigových firmách 150 milionů korun a desítky kilogramů zlata, což se ale později nepotvrdilo. Městský soud v Praze v únoru nařídil ČT, aby se Rittigovi ve vysílání omluvila. Televize se dovolala k Nejvyššímu soudu, který ale dovolání zamítl.

Lobbista Rittig nyní vymáhá po ČT omluvu prostřednictvím exekuce. Pokud se televize neomluví, hrozila by jí tak podle serveru pokuta. „Exekuční řízení bylo zahájeno 20. července,“ řekl iDnes.cz místopředseda Obvodního soudu pro Prahu 4 Michal Květ. Rittigův právní zástupce Vladislav Jirka nechtěl záležitost komentovat a nevyjádřila se zatím ani ČT, uvedl server.

Ve večerních Událostech se jejich moderátor Jakub Železný skutečně omluvil. „Omluva panu Ivo Rittigovi,“ zahájil Železný. V únoru 2014 ČT oznámila, že policie u Rittiga ve firmách zabavila miliony korun a desítky kilogramů zlata. „Bylo zveřejněno tvrzení, že Policie ČR zajistila ve firmách 150 milionů a desítky kilogramů zlata. Toto tvrzení je nepravdivé a za její zveřejnění se omlouváme,“ zaznělo z úst moderátora.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš udeřil na televizi. Zprudka. Tanky, Zeman, Zaorálek, všechno špatně

20:52 Babiš udeřil na televizi. Zprudka. Tanky, Zeman, Zaorálek, všechno špatně

Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém týdenním facebookovém hlášení „Čau lidi“, s nímž obohacuje veř…