Moje nemoc... Babiš zaskočil diváky TV Nova

02.12.2020 11:57

Chtěli byste si užít ráno s Andrejem Babišem? Ve snídani s TV Nova k tomu každý dostal příležitost. Premiér Babiš odtud promluvil k národu. Mimo jiné i o očkování proti nemoci covid-19. V této souvislosti prozradil, že on sám musí být velmi opatrný. A otevřeně popsal proč.

Moje nemoc... Babiš zaskočil diváky TV Nova
Foto: Repro Facebook Andreje Babiše
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO)

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) promluvil o státním rozpočtu na příští rok a zdůraznil, že vede menšinovou vládu, takže musí hledat podporu pro rozpočet i u jiných stran, což s sebou nese nutnost někomu ustoupit. „Budeme jednat se všema. Ale já myslím, že je dobře, že lidem nebereme peníze, že navyšujeme důchody a navyšujeme investice,“ pravil Babiš. Jedním dechem dodal, že kupříkladu Německo je zadluženo mnohem víc než Česko, takže my si prý zadlužování můžeme dovolit.

Anketa

Jste pro dobrovolné testování antigenními testy ZDARMA?

76%
24%
hlasovalo: 7302 lidí

Vláda od 3. prosince rozvolňuje opatření, ale Babiš prý není klidný, protože čísla nově nakažených jsou stále vysoká. Lidé by tedy podle jeho názoru opravdu měli být hodně opatrní. „Já jsem z toho lehce nervózní, z toho vývoje. Máme nejvíc lidí, co zemřeli za posledních deset let, takže musíme být opatrní," apeloval na své spoluobčany s tím, že je v zájmu nás všech chovat se zodpovědně.

On sám se prý snaží být extremně opatrný. Všem lidem by doporučil nechat se očkovat i když to bude jen dobrovolné. Bude prý bezplatné a stát už se připravuje na to, jak tuto operaci spustí.

 „Já jsem kdysi onemocněl, když mně bylo 15, měl jsem krevní chorobu, chorobu krve - trombocytopenii a už 51 let nemám slezinu, což je hlavní imunitní orgán, takže mi musí říct lékař, jestli je to pro mě bezpečné,“ uvedl Babiš.

Pokud mu to lékař doporučí, očkovat se nechá.

Nakonec prozradil, jak nakupuje vánoční dárky. Prý kupuje jen jeden.

„Já to řeším každý rok stejně. Já kupuju vždycky jenom jeden dárek pro moji paní a tam mám její kamarádky, které mi vždycky poradí a já už potom tu fakturu zaplatím, protože nemám čas chodit po obchodech. Takže jsem si to tak zařídil. A moje paní nakupuje vždycky pro celou rodinu,“ řekl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

19:40 Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

Moderátor Luboš Xaver Veselý tentokrát v internetové televizi XTV přivítal senátora Jiřího Čunka (KD…