Multikulturalismus není řešení, ale hlavní problém, vzkazuje Alexander Tomský

26.09.2015 16:17

Miliony lidí uvažují o tom, že odejdou za lepším životem do Evropy. Podle konzervativního myslitele Alexandra Tomského je to srozumitelný postoj, proti němuž stojí fakt, že Evropa nemůže pojmout miliony přistěhovalců, aniž ji to podstatně nezmění. Některé však přijmout může a u nich Tomský poukazuje na to, že idea multikulturalismu tady není řešením, ale samotným problémem.

Multikulturalismus není řešení, ale hlavní problém, vzkazuje Alexander Tomský
Foto: Hans Štembera
Popisek: Politolog a nakladatel Alexandr Tomský

Mnoho lidí žijících mimo EU uvažuje o tom, že se do tohoto relativně bohatého a klidného koutu světa přestěhuje. Dá se to pochopit. Stejně pochopitelný je ovšem strach starousedlíků z běženců. Historická zkušenost přece ukazuje, že „říše“ zanikají, pokud nejsou schopny uhájit své hranice a identitu.

„Mírná xenofobie, čili předsudek, je normální lidská vlastnost a přistěhovalec by měl svým chováním nedůvěru vůči sobě vyvracet. Ideologie multikulturalismu a lidských práv však přikazuje opak a začlenění do obce znesnadňuje, ne-li znemožňuje. Tvrzení, že máme mít cizince rádi pro jeho cizotu, je absurdní, plete si člověka s exotickou stravou,“ podotýká Tomský v úvaze uveřejněné na blogu serveru Aktuálně.cz. Připomíná také, že po tisíce let představoval „cizinec“ pro každou komunitu nebezpečí, kterému je třeba čelit. Proto mu lidé přisuzovali i podobu ďábla. Multikulturalismus ale tuto myšlenku obrací naruby.

Celý komentář naleznete zde

Celá věc má ovšem ještě jeden háček. Západ vzhlíží k ideji multikulturalismu, ale zároveň se snaží celému světu vnutit ideu univerzálních lidských práv, jak je chápe právě Západ. A to je problém. Především vyznavači islámu i kvůli tomu tvrdí, že se Západ snaží šířit svou zkaženost do zbytku světa. Na obou stranách tohoto sporu stojí příliš zapálení ideologové, což nevyhnutelně vyvolává spory.

Kult humanismu se přitom zrodil z faktu oslabení křesťanského Boha, jenž jsme mohli sledovat od dob Velké francouzské revoluce. Lidé na Západě začali místo Boha věřit v člověka a svou představu člověka šířit do ostatních částí světa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

StarDance: Konec Fridrichové komentoval Robert Záruba. „Gól“ neřval, šlo o politiku. A Soukup...

7:32 StarDance: Konec Fridrichové komentoval Robert Záruba. „Gól“ neřval, šlo o politiku. A Soukup...

Může za vyřazení Nory Fridrichové ze StarDance špatný výkon, nebo spiknutí fanoušků Ortelu? Moderáto…