Multikulturalismus není řešení, ale hlavní problém, vzkazuje Alexander Tomský

26.09.2015 16:17

Miliony lidí uvažují o tom, že odejdou za lepším životem do Evropy. Podle konzervativního myslitele Alexandra Tomského je to srozumitelný postoj, proti němuž stojí fakt, že Evropa nemůže pojmout miliony přistěhovalců, aniž ji to podstatně nezmění. Některé však přijmout může a u nich Tomský poukazuje na to, že idea multikulturalismu tady není řešením, ale samotným problémem.

Multikulturalismus není řešení, ale hlavní problém, vzkazuje Alexander Tomský
Foto: Hans Štembera
Popisek: Politolog a nakladatel Alexandr Tomský

Mnoho lidí žijících mimo EU uvažuje o tom, že se do tohoto relativně bohatého a klidného koutu světa přestěhuje. Dá se to pochopit. Stejně pochopitelný je ovšem strach starousedlíků z běženců. Historická zkušenost přece ukazuje, že „říše“ zanikají, pokud nejsou schopny uhájit své hranice a identitu.

„Mírná xenofobie, čili předsudek, je normální lidská vlastnost a přistěhovalec by měl svým chováním nedůvěru vůči sobě vyvracet. Ideologie multikulturalismu a lidských práv však přikazuje opak a začlenění do obce znesnadňuje, ne-li znemožňuje. Tvrzení, že máme mít cizince rádi pro jeho cizotu, je absurdní, plete si člověka s exotickou stravou,“ podotýká Tomský v úvaze uveřejněné na blogu serveru Aktuálně.cz. Připomíná také, že po tisíce let představoval „cizinec“ pro každou komunitu nebezpečí, kterému je třeba čelit. Proto mu lidé přisuzovali i podobu ďábla. Multikulturalismus ale tuto myšlenku obrací naruby.

Celý komentář naleznete zde

Celá věc má ovšem ještě jeden háček. Západ vzhlíží k ideji multikulturalismu, ale zároveň se snaží celému světu vnutit ideu univerzálních lidských práv, jak je chápe právě Západ. A to je problém. Především vyznavači islámu i kvůli tomu tvrdí, že se Západ snaží šířit svou zkaženost do zbytku světa. Na obou stranách tohoto sporu stojí příliš zapálení ideologové, což nevyhnutelně vyvolává spory.

Kult humanismu se přitom zrodil z faktu oslabení křesťanského Boha, jenž jsme mohli sledovat od dob Velké francouzské revoluce. Lidé na Západě začali místo Boha věřit v člověka a svou představu člověka šířit do ostatních částí světa.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…