Muž přes palubu? Vojtěch se zlobí na toho, kdo ,,pohnojil" covidové zákazy

21.06.2021 11:57

Ministerstvo zdravotnictví čelí v poslední době vlně kritiky za to, že soud smetl ze stolu několik vládních proticovidových nařízení a konstatoval, že tato nařízení nebyla dostatečně odůvodněna. Ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Marie Benešová tvrdí, že soud zrušil jen 17 nařízení, což podle ní není mnoho. Podle opozice je to ale víc než dost. Ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch si kvůli tomu proklepne náměstka pro oblast legislativy.

Muž přes palubu? Vojtěch se zlobí na toho, kdo ,,pohnojil" covidové zákazy
Foto: Screen CNN Prima News
Popisek: Ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch na CNN Prima News

Anketa

Je dobře, aby byly děti pod 16 let očkovány proti covidu-19?

13%
82%
hlasovalo: 7157 lidí

Soudy v poslední době zrušily několik vládních proticovidových nařízení. Pod stolem se ocitl např. příkaz, že vnitřní prostory restaurací mají být stále uzavřeny. Díky verdiktu soudu se tak hospody a restaurace otevřely dřív, než si přál kabinet Andreje Babiše.

Soudy zrušily celkem 17 nařízení vlády, ale podle Marie Benešové, ministryně spravedlnosti za hnutí ANO, to není nijak strašné číslo, když si uvědomíme, pod jakým tlakem nařízení vznikala.

„Bylo to v emocionálním vypětí a všichni se snažili zabránit těžkým úmrtím. ... Ono se to potom lehce kritizuje, když už ten režim je jiný,“ uvedla Benešová v nedělní Partii televize CNN Prima News.

Podle exministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila představuje 17 zrušených opatření katastrofu.

„Podle mě je to katastrofa. Já nevím, jestli máte ty informace, ale požadavky za škody vzniklé kvůli těmto nařízením jsou dneska 12 miliard korun. Já vím, že to není vaše odpovědnost, ale já nechápu premiéra. Já tady vidím obrovské pochybení vlády, obrovské pochybení premiéra,“ rozčiloval se Pospíšil s tím, že na počátku pandemie by pochybení ještě chápal, ale více než rok po vypuknutí pandemie už je to netolerovatelné. „I student prvního ročníku práv ví, že když jsou omezována práva občanů, musí to být důkladně vysvětleno,“ zdůrazňoval Pospíšil.

A spokojen není ani ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, který si podle informací serveru Novinky.cz nechá zpracovat audit toho, jak byla opatření v minulosti přijímána.

„Mám s ním problém, ale on odpovědnost odmítá. Proto jsem nařídil audit a na základě jeho výsledku budu jednat. Takto je nastaven služební zákon. Musím mít nějaký podklad,“ řekl v neděli v České televizi Vojtěch.

Pokud audit nedopadne uspokojivě, náměstek Radek Policar by prý mohl přijít o místo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

15:49 Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

Ekonomka Hana Lipovská, členka Rady ČT a kandidátka Volného bloku Lubomíra Volného pro podzimní volb…