Muž znalý léčitelství varuje: Vir může rychle zmutovat do takové podoby, že vakcíny nepomohou. A bude smrtelně nebezpečný

21.02.2021 9:50

Budou vakcíny proti covidu-19 skutečně světlem na konci tunelu? O prevenci a léčení této nemoci promluvil pro Kupředudominulosti.cz zakladatel Institutu alternativního vzdělávání Milan Calábek, s praxí v oboru léčitelství. Míní, že vir může zmutovat do takové podoby, že na něj nebudou účinkovat vakcíny; pak by mohl být i smrtelně nebezpečným. Klade proto důraz na vlastní zodpovědnost za své zdraví a také na uvažování zdravým selským rozumem.

Muž znalý léčitelství varuje: Vir může rychle zmutovat do takové podoby, že vakcíny nepomohou. A bude smrtelně nebezpečný
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Lékař chystá očkovat proti koronaviru

V Calábkovi největší obavy budí nové a stále nebezpečnější variace koronaviru. „Tento virus je velice nebezpečný v tom, že nedodržuje molekulární hodiny, že nesmírně rychle zmutoval, získal v neuvěřitelně krátké době 23 mutací,“ upozorňuje, že britská mutace zdaleka nebude tou nejhorší.

Jestliže k těmto novým mutacím došlo, musí se k této nákaze podle Calábka ze strany epidemiologů zcela změnit přístup. „Myslím vládní epidemiology, kteří dělají hlavní politiku, a připravují vakcínu, takže se domnívali, že nebude problém – nebudeme hledat lék, ale uděláme vakcínu,“ upřesňuje. Neboť vznikají variace či mutace viru, kdy vůbec nevíme, jak na ně bude reagovat tělesný imunitní systém, tvorba protilátek, vakcíny a podobně.

Nabízí srovnání s virem HIV, u něhož se dodnes nepodařilo udělat vakcínu, a už ji ani nikdo nehledá, protože to není možné. „Možná, že stojíme před podobným problémem, ale na HIV virus se hledá lék, a to je velice správná tendence. Nemáme žádnou variantu B,“ podotýká.

„Tento koronavirus může nesmírně rychle zmutovat do takové podoby, že na něj třeba nebudou účinkovat žádné vakcíny, takže se může stát smrtelně nebezpečným,“ obává se Calábek. Britská variace viru má 23 mutací, z nichž některé už byly známé předtím, ale jsou i zcela nové mutace.

Například protilátky vzniklé proti původní variaci koronaviru u lidí, kteří tím prošli, nejsou schopny ochránit před jihoafrickou variací 501V2. Pak nastává reinfekce.

  • Celý rozhovor ZDE

Anketa

Pokud by vláda vyhlásila totální a úplný lockdown na 14 dní, byli byste pro?

66%
34%
hlasovalo: 23209 lidí
Zároveň se ukázala jedna velice důležitá věc – že k rozšíření britské variace došlo za poměrně přísného lockdownu. „To znamená, že lockdown v jihovýchodní Anglii na něj prakticky neplatil, což je další strašně důležitý faktor,“ hrozí se Calábek.

Poukazuje, že „viry mají schopnost šířit se i elektromagneticky“, nevylučuje ani možnost vojenského zneužití. „Ruský badatel Kaznačajev, velice slavný a velice známý, objevil, že viry se šíří ještě elektromagneticky, ne jenom přímým přenosem. Existuje ještě jeden fakt, že se nemusí šířit jenom přímým dotekem v přírodě. Problémem je potenciální zneužití i k vojenským účelům,“ uvedl další možnosti.

Dnes prý současní vládní epidemiologové a politici vedou již minulé války. „To znamená proti variaci viru, která bude odcházet, ale nevěnují patřičnou pozornost novým variacím, které působí jinak,“ upozorňuje zkušený léčitel.

„Nový koronavirus mutuje daleko rychleji, než se předpokládalo. Šíří se i v lockdownu a jeho variace napadají staré lidi, mladé lidi i děti. To znamená, že vznikne variace, na kterou nebudou současné vakcíny působit,“ pokračuje Calábek.

Vše tomuto vývoji prý nasvědčuje; jen není jasné, zda to bude za měsíc, za čtvrt nebo za půl roku. A nová účinná vakcína nevznikne za tři týdny, jak tvrdí někteří zaměstnanci Pfizeru. „Oni udělali jednu věc, vzali jednu z 23 mutací britského koronaviru, a v laboratorních podmínkách, nikoli v klinických, byla to mutace M501Y, a prokázali, že na to tato vakcína působí. Ale to je jen jedna konkrétní podoba viru, která má tolik špatných ‚kamarádů‘, se kterými dohromady nás ohrožuje,“ uzavřel Calábek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chcete prohlásit prezidenta nezpůsobilým?  Advokátka sepsala senátorům, co všechno je třeba. Nepotěší je

22:03 Chcete prohlásit prezidenta nezpůsobilým? Advokátka sepsala senátorům, co všechno je třeba. Nepotěší je

Senátní komise pro ústavu udělala první krok k převedení pravomocí prezidenta na jiné ústavní činite…