Muže, který nahlásil Klausovu milost, prý vyštvali z práce

16.03.2012 20:53 | Zprávy
autor: joh

Před půl rokem upozornila média na případ zakoupené prezidentské milosti. Václav Klaus a jeho spolupracovníci veškerá podezření odmítají a podivné milosti se na Hradě rozdávají dál. Zato jednomu z oznamovatelů začaly podle serveru Týden.cz problémy.

Muže, který nahlásil Klausovu milost, prý vyštvali z práce
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Prezident Václav Klaus na přednášce

Bývalé policistce Radce Kadlecové vyměřil krajský soud v Plzni dva roky vězení. Od cizinců, kteří v Karlových Varech žádali o pobyt, si pravidelně brala úplatky. Kadlecová však do vězení nenastoupila. Nejdříve dostala ze zdravotních důvodů odklad a na podzim roku 2009 následovalo Klausovo omilostnění. Kadlecová se svému ošetřujícímu lékaři Martinovi Konečnému svěřila s tím, že prezidentská milost je pro ni zakoupena. Právě Konečný, někdejší primář psychiatrického oddělení v Ostrově, tuto informaci loni týdeníku potvrdil. Zadělal si tím ovšem na velké potíže.

Vedení nemocnice nařčení odmítá

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastrojování platů

Na jaké částce by podle vás měly být platy politiků zastropovány nebo na co by měly být navázány? A řeší něco zmrazení platů, když dřív nebo později dojde k rozmrazení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pohádka ČT, která vás ubije. Radši se pak nebudete ptát

9:30 Pohádka ČT, která vás ubije. Radši se pak nebudete ptát

RECENZE ČT nezklamala. I v roce 2025 vypustila na Štědrý večer pohádku, kterou bylo těžké dokoukat d…