Na Bruntálsku se konala demonstrace proti Romům. Chtěli si to s nimi „vyříkat“ za zmláceného souseda

07.04.2019 13:33

V obci Dvorce na Bruntálsku panuje silné napětí mezi Romy a dalšími obyvateli. Kvůli čtvrteční rvačce mezi Romy a mužem, který byl zraněn, tam v sobotu zasahovala policie na demonstraci, kterou zorganizovala přítelkyně napadeného proti místní romské rodině. Policisté zadrželi prozatím tři podezřelé osoby.

Na Bruntálsku se konala demonstrace proti Romům. Chtěli si to s nimi „vyříkat“ za zmláceného souseda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policie, ilustrační foto

Na demonstraci dorazil dav občanů, aby si to s Romy, kteří podle některých zdrojů měli napadnout jednoho muže, osobně vyříkal. Dům romské rodiny, ve kterém v době hlasitého protestu byly i malé děti, musela hlídat policie. Z obklíčeného domu Romové celý protest téměř dvě hodiny vysílali živě na sociální síť Facebook.

Přítelkyně napadeného může uvedla, že jejího partnera napadlo dvanáct Romů. TV Prima informovala, že muž s otřesem mozku, poraněným kotníkem a podlitinami v krnovské nemocnici. Během živého vysílání jeden z Romů, který byl policií zadržen na osmačtyřicet hodin, popsal celý incident jinak než přítelkyně zraněného. Podle jeho slov napadený muž házel po dětech kamením.

Obec zveřejnila tiskovou zprávu, v níž uvedla, že k útoku na jednoho z občanů obce mělo dojít ve čtvrtek 4. dubna. „Policisté zadrželi prozatím tři podezřelé osoby a provádí výslechy zúčastněných osob a další procesní úkony,“ sdělila obec na svých stránkách.

Policejní mluvčí Pavla Jiroušková informovala, že situace je již v obci Dvorce. „Mohu potvrdit, že zde proběhla demonstrace na základě incidentu ze dne 4. 4. 2019. Napětí na místě postupně eskalovalo a ze skupinky patnácti lidí tu najednou bylo 150 občanů,“ uvedla Jiroušová s tím, že hlídky na místě zůstaly až do večera. Během protestů nebyl nikdo zraněn. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Naštvaný Donald Trump pronesl projev, o kterém se u nás nepíše. Šlo i o Rusko

18:17 Naštvaný Donald Trump pronesl projev, o kterém se u nás nepíše. Šlo i o Rusko

Vztahy mezi americkými demokraty a současným prezidentem USA jsou napjaté už dlouho. A zřejmě se ješ…