Na Ministerstvu zdravotnictví řeší velký problém. Prý ho za několik dní vyřeší

19.01.2022 12:08 | Zprávy
autor: čtk

Systém Ministerstva zdravotnictví očkovaným lidem do dnešního dne nedovoloval více než dva PCR testy na koronavirus za kalendářní měsíc hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Zjistil to server iRozhlas a Radiožurnál. Od pondělí 17. ledna mají přitom nárok na pět hrazených testů za měsíc. Mluvčí Ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob dnes ráno ČTK řekl, že nastavení bylo změněno.

Na Ministerstvu zdravotnictví řeší velký problém. Prý ho za několik dní vyřeší
Foto: mzcr.cz
Popisek: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Podle náměstka ministra Josefa Pavlovice (Piráti) měl být technický problém odstraněn do několika dní.

Údaje dnes kolem 09:00 nebyly aktualizované ani na webu Úřadu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Psalo se na něm, že očkovaní lidé mají za kalendářní měsíc nárok na dva hrazené PCR testy. To ale platilo jen do neděle. Chybu potvrdila Radiožurnálu také některá odběrová místa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Oto​ Klempíř byl položen dotaz

Proč by lidé nemohli kdekoliv vyjádřit svůj názor?

A to i třeba na festivalu? Proč jen kritizujete druhé? Napadlo vás se třeba zamyslet nad tím, že byste se mohli chovat a jednat jinak? A co jste čekal, když na nepolitickou akci přijde politik, jestli jste tam chtěl jít, proč jste nešel mezi lidi, ale papalášsky na pódium? Proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Odchod „expertů“ z ÚV: Křeček zavzpomínal, jak to fungovalo

17:31 Odchod „expertů“ z ÚV: Křeček zavzpomínal, jak to fungovalo

„Na čem by měl být expert nezávislý?“ ptá se bývalý veřejný ochránce práv Stanislav Křeček v reakci …