Na Praze 10 možná po Kleslové povládne zastupitelstvo. Novou koalici se zatím nepodařilo složit

3. 2. 2016 13:47

Podle desítkové TOP 09 spočívá v tuto chvíli jediné možné řešení po odchodu Radmily Kleslové z čela radnice v definitivním rozpadu rady a v převedení pravomocí na zastupitelstvo jako kolektivní orgán. Zákon o hlavním městě Praze takovou možnost skutečně připouští.

Na Praze 10 možná po Kleslové povládne zastupitelstvo. Novou koalici se zatím nepodařilo složit
Foto: praha10.cz
Popisek: Úřad Městské části Praha 10

Podle místní koalice VLASTA navíc neexistuje žádný spolehlivý a realistický časový plán. „Hlavně ale nemáme jistotu, že se tímto „revolučním“ řešením nedostane MČ Praha 10 do zmatků a vleklé krize. Model, kdy neexistuje Rada a o všem rozhoduje Zastupitelstvo, funguje v několika menších obcích, z měst pak jen v Žatci se zhruba 19 tisíci obyvateli. Řešení je to teoreticky možné, ale skrývá značná rizika," stojí v prohlášení, které obdržely ParlamentníListy.cz.

Jednou z variant, jak by nová koalice mohla vypadat, je spojení VLASTA, TOP 09, ČSSD i SZ. Při této konstelaci by se pak starostou desáté městské části s největší pravděpodobností stal zástupce koalice VLASTA. Prahu 10 prozatím řídí 1. místostarosta, sociální demokrat Vladimír Novák.

Zastupitelský klub hnutí ANO 2011 se na svém lednovém jednání jednohlasně usnesl odejít z vedení radnice. Důvodem je podle tvrzení jeho zastupitelů opakované porušování koaliční smlouvy zastupitelským klubem Strany zelených. Konkrétně byla jmenována radní a zároveň senátorka Ivana Cabrnochová, předseda výboru Zdeněk Vávra a členka zastupitelstva Jana Komrsková.

Prohlášení TOP 09 na Praze 10 po posledním zastupitelstvu: TOP 09 jako opoziční strana byla připravena odvolat torzo rady v situaci po odstoupení zastupitelů hnutí ANO. Bohužel chyběly hlasy dalšího opozičního subjektu koalice VLASTA, která se k tomuto kroku odmítla postavit konstruktivně a pokusit se konečně převzít odpovědnost v Praze 10. Paradoxně VLASTA rezignovala a udržela stávající téměř nefunkční radu při životě. Ptáme se logicky co za konformitu s radními tak kritizované koalice má toto uskupení stran a hnutí slíbeno? Vypadá to jako podvod na voličích VLASTY, nejprve rok tuhá kritika koalice a nyní obrat o 180 stupňů? Nebylo to tedy jen pouhé divadlo?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nečas byl obětí dominy a slaboch! A paní Talmanová by měla dokázat své závažné obvinění, nebo se omluvit. Topolánek s manželkou vytáhli na světlo kauzy Nečase a Dalíka. A je zle

20:25 Nečas byl obětí dominy a slaboch! A paní Talmanová by měla dokázat své závažné obvinění, nebo se omluvit. Topolánek s manželkou vytáhli na světlo kauzy Nečase a Dalíka. A je zle

ANKETA Je Petr Nečas oběť? Ano. Na tom se s kandidátem na prezidenta Mirkem Topolánkem řada poslanců…