Na exministra Drábka se chystá trestní oznámení

06.07.2013 19:58

Nejvyšší kontrolní úřad zřejmě chystá trestní oznámení na exministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09) Informuje o tom server Týden.cz s tím, že se budoucí trestní oznámení má týkat nakládání s evropskými penězi pod Drábkovým vedením. Z těchto prostředků byl financován např. projekt Národní soustavy povolání, jenž vyšel na 150 milionů korun.

Na exministra Drábka se chystá trestní oznámení
Foto: Daniela Černá
Popisek: Jaromír Drábek

„Kdo by si nebyl jist, co obnáší práce popeláře, může se poučit na stránkách nsp.cz, které provozuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. O "úklidovém pracovníkovi pro obsluhu odpadových nádob" se dychtivý čtenář dozví, že má na starosti vysypávání nádob na tříděný odpad. Popis povolání se vešel do 127 slov, což je rozsah necelých dvou odstavců v časopise," píše server. Za tyto dva odstavce ministerstvo zaplatilo dvaadvacet tisíc korun. Obdobně tomu bylo i v případě dalších povolání, které najdeme v Národní soustavě povolání.

Pomoc nezaměstnaným

Zástupci společností, které projekt připravily v čele se svazem průmyslu a hospodářskou komorou, prohlašují, že levněji by podobný portál připravit nešlo. Nejvyšší kontrolní úřad to však zřejmě vidí jinak a své závěry je připraven předat policii. Bližší informace v tuto chvíli odmítá poskytnout.

A k čemu má projekt vlastně sloužit? Podle Ministerstva práce a sociálních věcí má pomoci zájemcům o zaměstnání v lepší orientaci na pracovním trhu. Přínosný má ale být i pro zaměstnavatele. Radí jim totiž, jaké certifikáty či jinou kvalifikaci mají vyžadovat pro výkon toho či onoho povolání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

19:41 Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

Publicista Jiří Peňas, který se na webu Echo24 věnuje kultuře, napsal pár řádek o odvolaném řediteli…