Na mě nemůžeš, mě pozvala Merkelová, smáli se prý běženci v Kolíně policistům. Svědkům pak vyhrožovali zmlácením

08.01.2016 9:28

Německem stále hýbe silvestrovský skandál. Tamní média informují o tom, že mezi sexuálními útočníky byli i žadatelé o azyl ze Sýrie. Sami se k tomu prý přiznávali policii, se smíchem. S odvoláním na zahraniční zdroje a ČTK o tom informuje server iDnes.cz.

Na mě nemůžeš, mě pozvala Merkelová, smáli se prý běženci v Kolíně policistům. Svědkům pak vyhrožovali zmlácením
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

V Kolíně nad Rýnem ženy osahávali syrští uprchlíci. Německá média přináší informace o tom, jak se žadatelé o azyl ze země rozvrácené válkou smáli německým policistům, že je do země pozvala kancléřka Angela Merkelová, takže se k nim i strážci zákona musí chovat slušně. Jiní roztrhali své doklady, aby je nebylo možné identifikovat.

„Jsem Syřan, musíte se ke mně chovat mile. Pozvala mě paní Merkelová,“ křičel na policisty jeden z útočníků, když se ho pokoušeli zadržet. „Další Syřané před policisty roztrhali svá povolení k pobytu, aby je nebylo možné identifikovat. „Nic nezmůžete, zítra dostanu nové,“ smáli se jim podle informací serveru. Malou část útočníků tvořili i občané severoafrických států, ale dominovali Syřané.

Syrští běženci měli policistům záměrně překážet, aby se nedostali k pachatelům silvestrovského násilí, jejichž oběti volaly o pomoc. Přihlížejícím svědkům pak údajně vyhrožovali násilím, pokud prozradí jejich jména. Když je policisté vyzvali k rozchodu, nereagovali. „Za 29 let služby jsem nic takového neviděl,“ konstatoval jeden z policistů.

Německý ministr vnitra Thomas de Maizière v souvislosti se silvestrovským obtěžováním žen kritizoval policii, ale strážci zákona se brání, že dělají, co mohou. Útoků bylo zkrátka tolik, že k lepšímu zajištění bezpečnosti scházelo víc policistů. Již bylo prověřeno okolo stovky útočníků.

K podobnému obtěžování žen došlo i v Rakousku a Finsku. Politici se napříč státy shodují v tom, že podobné chování nelze tolerovat a vinní žadatelé o azyl mají být vyhoštěni z EU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otče profesore Tomáši, mohl byste si nejprve opatřit fakta? Drtivá odpověď Halíkovi na jeho text o Dukovi

9:36 Otče profesore Tomáši, mohl byste si nejprve opatřit fakta? Drtivá odpověď Halíkovi na jeho text o Dukovi

V české katolické církvi to znovu pořádně jiskří. Tajemník kardinála Dominika Duky Milan Badal se to…