Na odchodnou pobere Hušák desítky milionů. Odměny bral i v insolvenci

02.06.2011 8:36

Přivést firmu ke krachu nemusí znamenat pro jejího šéfa, že sám bude nějak škodný. Důkazem je i situace generálního ředitele Sazky Aleše Hušáka. Hospodářské noviny informují, že má vedle královského platu sjednán ve smlouvě také zlatý padák, který by se v případě jeho odchodu pohyboval v desítkách milionů korun.

Na odchodnou pobere Hušák desítky milionů. Odměny bral i v insolvenci
reklama

Navzdory dlouhodobým potížím Sazky patřil její generální ředitel Aleš Hušák do poslední chvíle k nejlépe placeným českým manažerům. Jeho základní měsíční plat se pohyboval nad milionem korun a další požitky dosahovaly 15 milionů ročně. K pohádkovému platu má šéf loterijní společnosti navíc sjednán královský zlatý padák, informují Hospodářské noviny.

„Odstupné je v desítkách milionů korun," uvedl HN zdroj, který je obeznámen s Hušákovou manažerskou smlouvou. Právě astronomická částka je jedním z důvodů, proč Hušák ve funkci formálně zůstává. Firma, která je bez peněz, na vyplacení jeho odstupného totiž momentálně nemá.

Hušák by se mohl stát věřitelem Sazky

Na své příjmy nemohl Hušák žehrat ani v dobách, kdy už to se Sazkou začalo být nahnuté. K vysokému platu bral generální ředitel každoročně milionové odměny a tu poslední mu představenstvo schválilo dokonce v době, kdy už společnost čelila insolvenčnímu řízení. „Pracovní smlouva je důvěrná záležitost, nebudu o ní mluvit," reagoval Hušák na tyto informace.

Pokud se insolvenční správce Josef Cupka nebo věřitelé nedomluví s Hušákem na nějaké formě kompromisu, budou ho muset nechat ve funkci i s jeho vysokým platem. A riskovat, že bude mít k dispozici interní informace. Nebo bude Sazka Hušákovi nucena přiznat královské odstupné. Pokud by na něj neměla, stal by se dosavadní generální ředitel společnosti jejím věřitelem.

K věci:

Sazka v ohrožení. Hušák chce zastavit činnost firmy 

Hušák likviduje Sazku záměrně, naznačil možný nový šéf firmy 

Hušák: Konkurz znamená konec Sazky. Žádám zastavení veškeré loterijní činnosti

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jih
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…