Na pobyt na zahraniční stáži mohou studenti získat od EU příspěvek

02.04.2014 19:43

Na pracovní stáž chce vyrazit 62 procent studentů, zhruba stejný podíl se jich totiž bojí o budoucí uplatnění. Ukázal to průzkum Zastoupení Evropské komise, provedený na vzorku 150 studentů od 17 do 30 let. Dvě třetiny zájemců o stáž by přitom rády vyjely do zahraničí, často jim v tom ale brání nedostatek peněz. Ke sdílení zkušeností ze stáží byl spuštěn web Stážujeme.cz.

Na pobyt na zahraniční stáži mohou studenti získat od EU příspěvek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

„Studenty k vycestování na pracovní stáž do zahraničí vede především snaha zlepšit své jazykové dovednosti a zvýšit pravděpodobnost nalezení vhodné pracovní pozice v ČR po ukončení studia," uvádí autoři průzkumu. Mezi další důvody pro vycestování patří navázání nových kontaktů a příprava na mezinárodní pracovní trh.

Kromě jazykových dovedností uchazeče hraje při výběru stáže velkou roli také kvalita nabízené práce a bezpečnost dané lokality. Jako největší překážku pro pracovní výjezd do zahraničí označili studenti nedostatek peněz a jazykovou bariéru.

„V rámci programu Erasmus+ mohou účastníci pracovních stáží získat příspěvek na zvýšené životní náklady po dobu pobytu v zahraničí," upozorňuje ale Zastoupení Evropské komise. Stáže, a to i ty několikaměsíční, totiž bývají zpravidla neplacené.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vodečka, pívo, víno, rumíček, stříček, koktejly… Šéf Sněmovny Vondráček a další svědectví, které jiní novináři radši nevydají

17:00 Vodečka, pívo, víno, rumíček, stříček, koktejly… Šéf Sněmovny Vondráček a další svědectví, které jiní novináři radši nevydají

Radek Vondráček, ještě stále šéf dolní komory Parlamentu, má bohaté zkušenosti se zahraničními cesta…