Nachcal jsem mu do mraveniště. Vůl, čistokrevný vůl. Povídali si Jakub Janda, Jan Zahradil a další známé tváře

26. 9. 2016 17:13

Analytik a zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda na Facebooku bojuje s velkou podporou svých příznivců proti europoslanci za ODS Janu Zahradilovi. Ten mu nabíhá do diskusí pod statusy a střílí si z něj.

Nachcal jsem mu do mraveniště. Vůl, čistokrevný vůl. Povídali si Jakub Janda, Jan Zahradil a další známé tváře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty

Janda dnes sdílel Zahradilův z kontextu vytržený komentář, ve kterém se europoslanec kasá, jak „kindermanagementu nachcal do mraveniště“, a pod ním se vyrojila řada soucitných komentářů vyjadřujících podporu mladému analytikovi.

„Předpokládám, že při psaní tohoto statusu Zahradil divoce masturboval,“ napsal pan Freedom, na což mu Janda odpověděl: „Slušně, prosím. Tady nejsme na Hradě,“ za což si vysloužil celých 19 lajků.

Pod Jandovým statusem se Zahradilovým komentářem se následně začali různí lidé různými způsoby divit. Velmi okázale se divil například šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery.

„Já nevěřím, že tohle napsal,“ konstatoval Tabery a položil do pléna otázku, zda ve skutečnosti nejde o nějaký falešný profil, stejně jako tomu je v případě prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka. „Vždyť Jan Zahradil měl (a předpokládám i má) ambici být šéfem české diplomacie,“ dodal.

Zahradil se však nedal a opět přispěchal Jandu okomentovat. „Když jsem si projel toto vlákno, musím konstatovat, že zejména druhá věta mého úvodního, panem Jandou převzatého výroku platí do písmene. Tedy pokračujte,“ napsal, načež reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

Slovo si vzala brněnská aktivistka Irča Buršová, která Zahradilovi doporučila klid od sociálních sítí. „Vážně byste si měl dát od Jandy/FB pohov, protože se tu vyloženě v přímém přenosu ztrapňujete – a jen opakovaně urážíte a plivete na kohokoli, kdo vám za to netleská. Člověk opravdu čeká od europoslance trošku víc, očividně marně,“ posteskla si vůči zcela lhostejnému Zahradilovi.

„Nekrmte Jana Zahradila. On je to vůl, čistokrevný vůl. A volové potřebují být krmeni právě tímto. Filozofie vola zní: Nemyslím, jsem krmen, tedy jsem,“ uzavřel diskusi novinář iDnes.cz Filip Saiver.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

12:07 Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

Jak jsme již informovali, naše redakce získala přehled financí, které inkasuje nezisková nevládní or…